Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkė Ieva Budraitė bus aplinkos ministro Simono Gentvilo visuomenine patarėja. Tokį sprendimą I. Budraitė priėmė tikėdamasi, kad bendradarbiavimas padės užtikrinti efektyvesnę aplinkos apsaugą. Tiesa, žada išlikti kritiška, jei ministerijos sprendimai prasilenks su darna.

„Aplinkos ministras Simonas Gentvilas pirmaisiais savo dviem darbo mėnesiais parodė ryžtą siekti ambicingų tikslų – vykdyti žaliąją mokesčių pertvarką, pasiekti nacionalinį susitarimą dėl miškų, spręsti įsisenėjusias trąšų naudojimo ir kontrolės problemas. Visi šie klausimai yra ir Lietuvos žaliųjų partijos darbotvarkės prioritetai, todėl ne tik sveikiname ministro iniciatyvą, bet ir ketiname prisidėti prie jo darbotvarkės savo žiniomis ir nuomone“, – teigia I. Budraitė.

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas žada, kad Lietuvos žaliųjų partijos ir jos pirmininkės įsitraukimas į Aplinkos ministerijos sprendimus bus labai svarbus.

Ši Seimo dauguma užsibrėžė itin ambicingą Lietuvos žaliąjį kursą. Todėl būtina telkti visas jėgas ir palaikymą žaliosioms reformoms. Ieva Budraitė su Lietuvos žaliųjų partija yra šių reformų smaigalyje. Ievos patarimai ir įsitraukimas į Aplinkos ministerijos sprendimus bus kaip deguonis artėjantiems sprendimams“, – sako S. Gentvilas.

Tapusi ministro visuomenine patarėja partijos pirmininkė tikisi siekti teigiamų pokyčių ir kitais žaliųjų bendruomenei aktualiais klausimais: spartinant žiedinės ekonomikos įgyvendinimą, užtikrinant miesto želdynų apsaugą bei gyvūnų gerovę, stiprinant aplinkosaugos kontrolę. 

„Žinoma, aš pati ir mano atstovaujama partija išliksime kritiški ir nenuolaidžiausime, jei matysime, kad ministerijos sprendimai prasilenkia su darna. Vis dėlto viliuosi, jog principingas gamtos reikalų gynimas bus mūsų bendras interesas“, – sako I. Budraitė.