Seimo narių idėja įstatymu medžioklėje įteisinti naktinio matymo taikiklius visuomenėje sukėlė nepasitenkinimo bangą. Reaguojant į situaciją, ketvirtadienį ryte prie Seimo rūmų organizuojamas protestas, kuriuo siekiama išreikšti nepritarimą papildomo medžioklės įtaiso legalizavimui, kuris, anot organizatorių, tik sudarys prielaidas brakonieriavimo atvejų augimui.

Birželio 29 dienos plenarinio Seimo posėdžio darbotvarkėje numatyta balsuoti dėl naktinių taikiklių medžioklėje įteisinimo. Reaguodama į tai, Lietuvos žaliųjų partija organizuoja protesto akciją, kuria siekia paraginti politikus balsuoti prieš šio medžioklės įrankio legalizavimą ir taip atstovauti viešąjį gamtos bei jos išteklių apsaugos interesą, o ne verslo ar siaurų interesų grupių poreikius. 

„Susidaro įspūdis, kad tokiu siūlymu arba atstovaujami medžioklės įrankių verslo interesai, arba tenkinamas kai kuriuose tūnantis žudymo instinktas. Gėda, kad tai bandoma pridengti neva valstybės saugumo interesu (neva naktiniai taikikliai prisidės prie medžiotojų pasirengimo šalies gynybai). Miškas ir jo gyventojai negali būti treniruočių objektais. Griežtai raginame Seimą nepritarti naktinius taikiklius legalizuojančioms Medžioklės įstatymo pataisoms. Jos tik sustiprins prielaidas brakonieriavimui” – sako protestą organizuojanti Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkė Ieva Budraitė. 

Anot I. Budraitės, priėmus pataisas susidarytų prielaidos intensyvesniam brakonieriavimui, kadangi nebūtų patikimų būdų sukontroliuoti, ar gyvūnas sumedžiotas su naktiniu taikikliu ar be jo. Žaliųjų atstovė taip pat teigia, kad medžiotojai jau dabar turi pakankamai įrankių atlikti žvėrių populiacijos reguliavimą, o kiti deklaruojami motyvai – ugdyti šaudymo sugebėjimus ir taip treniruotis valstybės gynybai – tėra pasiteisinimai, kurie poreikiui esant, turi būti realizuojami šaudyklose, o ne miške. 

„Nakties metas yra vienintelis, kai gyvūnas turi progą pailsėti nuo medžiotojo, o naktinio matymo taikikliai šią galimybę maksimaliai sumažintų – grėsmė žvėrims tvyrotų 24/7 režimu. Todėl kviečiame ketvirtadienį pasitikti į darbą atvykstančius Seimo narius ir protesto plakatais priminti pareigą klausytis gamtos ir blaivaus proto balso labiau nei neetiškos medžioklės lobistų – teigia I. Budraitė.

Siūlymui įteisinti naktinius taikiklius medžioklėje prieštaravimą yra išreiškusi plati aplinkosaugininkų ir gyvūnų gerovės gynėjų bendruomenės dalis. Šią savaitę griežtą kritiką išsakė ir Prezidentas Valdas Adamkus. 

Protestas vyks birželio 29 dieną (ketvirtadienį) nuo 9 val. ryto Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje, priešais Seimo rūmus. Protestą organizuoja Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkė Ieva Budraitė.