Šiandien virtualiame Lietuvos žaliųjų partijos Suvažiavime įvyko partijos pirmininko rinkimai. Nuo šiol partijai vadovaus iki tol pirmininko pavaduotojos pareigas ėjusi Ieva Budraitė. Suvažiavime performuoti ir partijos valdymo organai – išrinkta nauja Taryba bei Valdyba. Tarybos pirmininko pareigas eis prof. habil dr. Vytautas Nekrošius.

Partijos pirmininko rinkimuose Ievos Budraitės kandidatūrą palaikė 93 proc. Suvažiavimo delegatų. 28-erių metų politikė yra viena jauniausių pirmininkių Lietuvos partijų istorijoje. Pristatydama naują partijos viziją I. Budraitė žadėjo skirti daug dėmesio partijos vertybių ir ideologijos išgryninimui.

„Turime savo veikla ir retorika paneigti mitą, kad žalieji yra tik apie atliekų rūšiavimą, medžius ar gyvūnus. Svarbu atskleisti, kad žalioji ideologija yra daug platesnė, kalbanti visų pirma apie socialinį teisingumą, toleranciją ir solidarumą, didesnį valstybės reguliavimą aplinkosaugos labui. Mūsų užduotis yra parodyti, kaip kompleksiškai ekologija persipina su visais valstybės klausimais ir kokius kompleksinius sprendimus siūlo“, – teigė I. Budraitė.

Nauja pirmininkė taip pat planuoja principingai atstovauti pamatines žaliųjų vertybes, laikytis proaktyvios laikysenos ekologijos temose ir aktyviai ginti teisės viršenybės bei žmogaus teisių klausimus. 

„Tai, kad šiai Vyriausybei vadovaus trijų moterų vedama koalicija veikiau sėkmingas atsitiktinumas. Tai savaime negarantuoja, kad patriarchalinės sistemos stereotipai užleis vietą feminizmui. Dar daugiau – tikrai negarantuoja, kad dabartinei vyriausybei tai išliks prioritetiniu uždaviniu. <…> Manau, kad labai svarbu atliepti mažiau apsaugotų visuomenės grupių poreikius. Neįgaliųjų, migrantų klausimai, senstančios visuomenės iššūkiai – visa tai yra opios problemos, kurių viešoji politika kol kas nėra išsprendusi“, – sakė I. Budraitė.

Ketverius metus partijai vadovavęs Remigijus Lapinskas savo kandidatūros pirmininko rinkimuose nusprendė nekelti ir išreiškė palaikymą I. Budraitei. Anot jo, naujausios tendencijos politinėje arenoje rodo, kad rinkėjai labiausiai pasitiki jaunais žmonėmis ir nori naujos kartos politikos, todėl lyderystę partijoje reikia perduoti į jaunų žmonių rankas.

„Esu dėkingas partijos nariams už pasitikėjimą ir drauge nuveiktus darbus. Pirmininko pareigas ėjau dvi kadencijas, vedžiau ją į savivaldybių tarybų, Europos Parlamento ir Seimo rinkimus, todėl remdamasis pamatiniais demokratijos principais ir gerąja pasaulio praktika nusprendžiau nekelti savo kandidatūros dar vienai kadencijai. Klimato kaitos ir aplinkosaugos problemos svarbios visiems, bet labiausiai – jauniems žmonėms, todėl tikiu, kad geriausiai šias temas atstovaus jaunas žmogus, o Ieva ne tik jauna, bet ir kompetentinga, savo įsitikinimams bei vertybėms ištikima politikė“, – sakė buvęs partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas.

Ieva Budraitė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute yra įgijusi politikos mokslų bakalauro bei viešosios politikos ir administravimo magistro laipsnius. Šiuo metu ji eina direktorės pareigas Žaliosios politikos institute. Į Lietuvos žaliųjų partiją I. Budraitė įstojo 2014 m. Ėjo partijos atsakingosios sekretorės ir pirmininko pavaduotojos pareigas. Aktyviai veikia ekologinio švietimo, žmogaus teisių, moterų įgalinimo srityse.

I. Budraitės pavaduotojais patvirtinti buvęs partijos pirmininkas R. Lapinskas, buvęs Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos narys, tarptautinių santykių ir diplomatijos magistras Jonas Juodka, aktyvus aplinkosaugininkas ir tarptautinio bendradarbiavimo specialistas Laurynas Okockis, pirmoji Panevėžio miesto merė, dabar savivaldybės tarybos narė Gema Umbrasienė ir ekonomikos mokslų daktarė Julija Michailova.

Kas dvejus metus vykstančiame Suvažiavime iš 74 narių buvo suformuota nauja partijos Taryba, jai vadovaus Vilniaus universiteto teisės profesorius habil. dr. Vytautas Nekrošius.