Lietuvos žaliųjų partiją pasiekė informacija apie galimus žirgų gerovės pažeidimus „Lietuvos žirgyne“, kurį po žiniasklaidos atstovų paviešinto tyrimo šiuo metu krečia neramumai. Įtariama, kad valstybiniame žirgyne gyvūnų pardavimo kainos buvo pernelyg žemos. Negana to, gali būti, kad žirgų sveikata buvo silpninama tyčia. 

„Esame sulaukę žirgyne dirbančių, dirbusių ir savanoriaujančių asmenų bei privačių žirgų savininkų liudijimų apie ankstesnio įmonės direktoriaus E. Jenino vadovavimo metu galimai vykdytą tyčinį ten auginamų ir valstybės išlaikomų žirgų žalojimą. Gyvūnams galėjo būti leidžiami neaiškios kilmės tirpalai, siekiant prievartos būdu palengvinti jų išjodinėjimą, prijaukinimą. Taip pat mums buvo paliudyta apie netinkamą ir nevisavertį žirgų šėrimą, nepakankamą bendrąją priežiūrą, galimai siekiant gyvūnus nusilpinti“, – teigia Lietuvos žaliųjų partijos gyvūnų gerovės gynimo grupės vadovė Smiltė Doveikienė.

Partija dėl galimų pažeidimų kreipėsi į Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijas bei Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą. Institucijoms adresuotame rašte prašoma kuo skubiau pradėti tyrimą dėl „Lietuvos žirgyne“ auginamų žirgų gerovės sąlygų.

„Susipažinus su žiniasklaidos tyrimu dėl galimų finansinių machinacijų šioje valstybinėje įmonėje, susidaro įspūdis, kad žirgų sveikatos silpninimas galėjo būti ką tik viešai nuskambėjusios korupcinės schemos dalimi. Sveiki žirgai galėjo būti laikinai silpninami, kad būtų galima juos traktuoti kaip sergančius ir parduoti už žemą kainą iš anksto numatytiems pirkėjams. Mūsų įsitikinimu, atsakingos institucijos turėtų kuo skubiau imtis išsamaus tyrimo ir užtikrinti, kad būtų laikomasi tinkamų gyvūnų gerovės sąlygų“, – sako partijos pirmininkė Ieva Budraitė.

Neramumai „Lietuvos žirgyne“ prasidėjo po to, kai direktoriaus pareigas pradėjo eiti naujas vadovas, jis ir pranešė apie įtarimus, kad galimai žirgai buvo pardavinėjami per žemomis kainomis. Dėl šios situacijos Žemės ūkio ministerija jau yra pradėjusi tyrimą, tačiau tuo pat metu atleido apie tai prakalbusį naująjį „Lietuvos žirgyno“ direktorių. Jo atleidimas buvo motyvuojamas keistomis paskyrimo aplinkybėmis ir skundais dėl jo veiklos.