Algirdas Dimša

Algirdas Dimša

12-uoju numeriu Lazdijų rajono savivaldybės tarybos rinkimuose dalyvaujanti Lietuvos žaliųjų partija subūrė patyrusią, energingą ir profesionalią komandą, kurios gretose yra Lazdijų rajone žinomi visuomenės veikėjai, mokytojai bei aktyvūs bendruomenės nariai.

Lietuvos žaliųjų partijos kandidatai į savivaldybės tarybą yra pasirengę siekti, kad Lazdijų rajonas išliktų švarus, jame veiktų geresnės paslaugos vietos gyventojams, labiau būtų įsiklausoma į rajono gyventojų nuomonę.

Švaresnis ir sveikesnis rajonas

Lazdijų rajonas išsiskiria savo nuostabia gamta, poilsiautojus traukia ežeringos rajono vietos. Lietuvos žaliųjų partijos kandidatai į savivaldybės tarybą yra įsipareigoję siekti, kad Lazdijų rajone būtų skatinama ekologinė žemdirbystė, kad vyktų neatsakingų ūkininkų, kurie pertekliniu trąšų naudojimu alina žemę bei teršia vandens telkinius, kontrolė.

Gyventojų patogumui turi būti pasirūpinta poilsiui tinkama aplinka – kokybiškais pėsčiųjų ir dviračių takais, kurie leistų ir rajono gyventojams, ir poilsiaujantiems svečiams patogiai keliauti, grožėtis gamta.

Lazdijai turi tapti švaria ir patogia gyvenamąja vieta, kurioje įrengta pakankamai vaikų žaidimų, sporto aikštelių ir žaliųjų poilsio erdvių, kuriose rajono gyventojai galėtų ilsėtis, sportuoti.

Labai svarbu, kad mūsų jaunoji karta augtų sveika, todėl sieksime, kad mokyklose ir darželiuose vaikams būtų patiekiamas tik sveikas, ekologiškas maistas. Šiuo metu visi svertai užtikrinti sveiką ir visavertį vaikų maitinimą ugdymo įstaigose yra savivaldybės galioje, todėl neleisime, kad svarbiausiu kriterijumi viešuosiuose pirkimuose būtų mažiausia kaina, o ne sveikas maistas.

Rūšiuojantys už atliekų tvarkymą turėtų mokėti mažiau

Švari aplinka yra neatsiejama ir nuo atliekų tvarkymo. Džiugu, kad Lazdijų rajonas gali pasigirti puikiais atliekų rūšiavimo rezultatais. Šalia kiekvienos sodybos, daugiabučio yra įrengti atliekų rūšiavimo konteineriai. Mūsų rajonas šioje srityje yra pavyzdys kitiems. Nepaisant aktyvaus atliekų rūšiavimo rajone, Lazdijų gyventojai už atliekų tvarkymą moka pagal savo gyvenamąjį plotą. Išrinkus daugiau Lietuvos žaliųjų partijos kandidatų į savivaldybės tarybą, inicijuosime, kad ši tvarka būtų pakeista ir rūšiuojantys atliekas už jų tvarkymą mokėtų mažiau. Esame įsitikinę, jog mokėjimo tvarka turėtų keistis iš pagrindų ir gyventojai turėtų mokėti tik už neišrūšiuotas atliekas.

Kokybiška renovacija

Lazdijų rajonas pamažu atgyja. Renovuojami viešosios paskirties pastatai. Gražus fasadas nebūtinai reiškia kokybišką renovaciją. Lietuvos žaliųjų partijos kandidatai ketina siekti, kad Lazdijuose renovacija būtų atliekama kokybiškai ir pažangiai, ne tiesiog apšiltinant sienas, o kompleksiškai – sutvarkant šilumos mazgą, modernizuojant šilumos mazgo apskaitą, ventiliacijos sistemą.

Šiandien greita renovacija dažnai prasilenkia su kokybe. Dažnai pastatas apšiltinamas tik iš išorės. Dėl tokios renovacijos gyventojų gyvenimo kokybė suprastėja, nes sienos ima rasoti, pelyti, irti. Tokia renovacija tik pablogina situaciją. Tam, kad išvengtume to Lazdijų rajone, turime į renovaciją žvelgti labai atsakingai ir remtis geriausiais pavyzdžiais. Štai Alytuje dvidešimties butų namas yra visiškai renovuotas ir jis tapo visiškai nepriklausomu nuo centrinio miesto šildymo tinklų. Bendrija, paėmusi paskolą, be jokios ypatingos paramos įsirengė geoteriminę šildymo sistemą ir modernizavo šilumos mazgo apskaitą bei patį šilumos mazgą.Ir tik vėliau – trečiajame renovacijos darbų etape –namas apšiltintas iš išorės, įrengti privalomi papildomi ortakiai, kad atsirastų natūralioji ventiliacija. Iki renovacijos už vidutinio buto šildymą žiemą tekdavo mokėti po 500 litų per mėnesį, o dabar gyventojai moka 50 litų į mėnesį. Lietuvos žaliųjų partija sieks, kad šiuo keliu eitų ir Lazdijų rajonas.

Daugiau darbo vietų

Lazdijų rajone nedarbo lygis yra vienas iš didžiausių Lietuvoje, todėl būtina kurti verslui palankią aplinką, taip pat skatinti gyventojų verslumą.

Sieksime, kad Lazdijų rajone kurtųsi daugiau smulkių šeimos, ekologinių ūkių, plačiau būtų vystomas kaimo turizmas ir bitininkystė. Matome, jog gyventojams dar trūksta žinių, todėl Lietuvos žaliųjų partijos nariai, dirbdami savivaldybės taryboje, inicijuos nemokamas konsultacijas ekologine ir tausojančia žemdirbyste užsiimantiems ar ketinantiems tuo užsiimti ūkininkams. Ne stambieji ir taršūs, o smulkieji ir vidutiniai, šeimos ūkiai, jų stiprinimas ir kūrimasis rajone yra mūsų prioritetas.

Taip pat matome, jog daug perspektyvų darbo vietų kūrimui yra biokuro ruošimo srityje. Lazdijų rajone galime auginti greitai augančių energetinių augalų plantacijas, taip pat skatinti verslininkus investuoti į biokuro (šiaudų granulių, medžio granulių, medžio pjuvenų briketų, medžio anglių) ruošimą rajone.

Manome, kad savivaldybė turėtų labiau prisidėti prie aktyvesnio bedarbių įtraukimo į darbo rinką. Sieksime, kad vietos verslas galėtų pasinaudoti Lietuvos darbo biržos programomis ir taip  lengviau perkvalifikuotų savo darbuotojus, keltų rajone darbuotojų kvalifikacijos lygį. Išsilavinęs jaunimas turi likti dirbti ir gyventi Lazdijų rajone, todėl stengsimės įgyvendinti tai, kad savivaldybė galėtų finansiškai paremti jaunimo įdarbinimą verslo įmonėse.

Lietuvos žaliųjų partijos siekiamas biurokratijos mažinimas savivaldybėje taip pat padėtų lengviau kurtis verslui, todėl imsimės darbų, kad rajone verslo pradžios procedūros taptų lengvesnė, greičiau būtų išduodami leidimai veiklai.

Valdžia – arčiau žmonių

Dažnai gyventojai jaučiasi nusuprasti ir neišklausyti esamos valdžios, valdžia yra pernelyg nutolusi nuo kasdieninių rajono gyventojų problemų. Labiau girdimas gyventojų balsas – tai vienas svarbiausių Lietuvos žaliųjų partijos prioritetų. Sieksime įtraukti Lazdijų rajono gyventojus į svarbių jiems klausimų svarstymą ir priėmimą, taip pat manome, kad savivaldybės biudžetas turi būti svarstomas ir priimamas viešai, kad gyventojai galėtų pateikti savo siūlymus, į kuriuos būtų atsižvelgta. Taip visi kartu keisime Lazdijų rajoną ir kursime jį patogesnį, draugiškesnį, švaresnį ir ekonomiškai stipresnį.

Lietuvos žaliųjų partijos Lazdijų skyriaus pirmininkas,

Lietuvos žaliųjų partijos kandidatų į savivaldybės tarybą sąrašo lyderis Algirdas Dimša. 

Lietuvos žaliųjų partijos Lazdijų sk. (1)