Klaipėdos uosto plėtros projektas ir jo galimos pasekmės aplinkai kelia labai daug klausimų. Nors tai valstybės ekonomikai reikšmingas objektas, nereiškia, kad aplinkos ir visuomenės gerovė gali būti paminama. Susitikimo su Klaipėdiečių iniciatyvos už demokratiją ir ekologiją bei kitų nevyriausybinių organizacijų atstovais paaiškėjo susirūpinimą keliantys faktai:
 – visuomenė nuo sprendimų priėmimo yra nušalinama, dalis informacijos galimai yra nuslepiama;
– sunkiojo transporto srautai į uostą keliaus miegamaisiais uostamiesčio rajonais, todėl visos šį procesą lydinčios pasekmės (oro tarša, triukšmas, eismo saugumas ir t.t.) kenks visuomenės gyvenimo kokybei;
– nėra svarstomos priimtinesnės galimos uosto plėtros alternatyvos;
– ir dar daug kitų klausimų.
Jei uosto atstovams taip trukdo aplinkosaugininkų ir paveldosaugininkų keliami reikalavimai (kaip teigiama straipsnyje), kodėl nesvarstoma uosto perkėlimo iš miesto centro į užmiestį alternatyva? Dėl šio klausimo artimiausiu metu kreipsimės į Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkciją.
Deja, tai ne vienintelis žaliųjų susirūpinimą keliantis klausimas Klaipėdoje. Nevaldomas sveikų medžių kirtimas, netinkama želdynų priežiūra, netinkama atliekų deginimo jėgainės keliamos taršos kontrolė, visuomenės nuomonės ignoravimas ir kiti klausimai kelia nerimą dėl uostamiesčio gyventojų gerovės.
susitikimas-su-klaipedieciais

 

Leave a comment