Lietuvos žaliųjų partijos Druskininkų skyriaus pirmininkas Laurynas Okockis kartu su opozicinėmis Druskininkų savivaldybės partijomis pasirašė susitarimą artėjančiuose savivaldos rinkimuose sutelkti jėgas ir tapti alternatyva įsigalėjusiam dabartiniam Druskininkų mero autoritarizmui.

Deklaraciją taip pat pasirašė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Druskininkų skyriaus pirmininkas Konstantinas Rečkovas bei Liberalų sąjūdžio Druskininkų skyriaus vadovas Juozas Šarkus.

„Mero Ričardo Malinausko vadovavimas savivaldybei seniai nebeatitinka Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintų demokratinio valstybės valdymo principų. Per 18 vienvaldystės metų Druskininkuose įsigalėjo ydingi, nedemokratinių Rytų valstybių praktikas primenantys autoritarinio valdymo metodai, suskaldę bendruomenę į savus – lojaliuosius merui bei jo aplinkai ir svetimus – drįstančius matyti kitokią Druskininkų viziją ir atvirai apie tai kalbėti“, – rašoma pareiškime.

„Mes sakome, kad Druskininkai yra mūsų visų. Esame įsitikinę, kad būtina atkurti sąžiningą, pagarbų valdžios santykį su visais Druskininkų savivaldybės bendruomenės žmonėmis. Savivaldybė turi telkti, o ne priešinti bendruomenę, siekti kurti savivaldybės ateities viziją, paremtą ne asmeninėmis ambicijomis, o viešąjį interesą atspindinčią, racionalia strategija. Mūsų esminiai siekiai yra pagarba bendruomenei, jos įvairovei, gyventojų žmogiškajam orumui, demokratijos principams, gebėjimas įsipareigoti ir vykdyti įsipareigojimus atsakingai bei skaidriai. Aiškiai sakome, kad Druskininkų valdžiai yra privalomas sąžiningas ir pagarbus požiūris į visus bendruomenės narius“, – rašoma pareiškime.

Trys partijos reikalauja užbaigti žeminantį žmonių orumą ir savigarbą valdžios elgesį, grąžinti mums visiems galimybę laisvai ir be baimės reikšti savo nuomonę, ginti savo teisėtus interesus, užsiimti politine ar visuomenine veikla, vystyti verslą ir puoselėti kultūrą.

l-okockis-druskininku-opozicija

Leave a comment