Dėl Sergejaus Roldugino, kuris buvo įtrauktas į naująjį Europos Sąjungos „juodąjį sąrašą“, Lietuvos žaliųjų partija kreipėsi į Kauno miesto savivaldybę. Partija reikalauja atimti iš šio asmens II laipsnio Santakos garbės ženklą.

S. Rolduginas šiuo metu yra įtrauktas į sąrašą asmenų, kuriems taikomos Europos Sąjungos sankcijos dėl Rusijos taikomos karinės agresijos prieš Ukrainą. Jis anksčiau taip pat ne kartą figūravo tarptautinės žiniasklaidos atliekamuose tyrimuose (pvz. „Panama Papers“), kaip pinigų plovimo schemų dalyvis ir organizatorius, Rusijos valdančiajam režimui artimas ir finansiškai su juo susijęs žmogus.

„Nors S. Rolduginas yra talentingas violončelininkas ir dirigentas, mūsų nuomone, jo reputacija nėra suderinama su Kaunui nusipelniusiems asmenims keliamais orumo standartais. Ar Kauno savivaldybė išties nori, kad garbės ženklus nešiotų tokie asmenys? Manau, jau turime daugiau nei reikia priežasčių šį garbės ženklą iš S. Roldugino atimti“, – sako Rūta Andriuškevičienė, Lietuvos žaliųjų partijos Kauno m. skyriaus vadovė.

Dėmesį į šį asmenį savo socialinio tinklo paskyroje atkreipė Šarūnas Černiauskas, vienas iš žurnalistų, prisidėjusių prie „Panama Papers“ tyrimų, kurie ir atskleidė S. Roldugino vaidmenį pinigų plovimo schemose. Tiesa, prieš keletą metų klausimas dėl S. Roldugino garbės ženklo anuliavimo jau buvo keltas, bet tuomet Kauno meras tam pagrindo nematė. 

„Tikimės, kad šįkart Kauno meras nuomonę pakeis. O jei ne, tai ko tuomet vertas toks garbės ženklas? Leisdama jį nešioti tokiems asmenims Kauno savivaldybė sutepa paties apdovanojimo vardą ir menkina kitus, išties šio apdovanojimo nusipelniusius, asmenis“, – pastebi Lietuvos žaliųjų partijos narys Martynas Petraitis, vienas kreipimosi iniciatorių. 

​​2-ojo laipsnio Santakos garbės ženklu apdovanojami Kaunui nusipelnę asmenys, pasižymėję ypač uoliu ir sąžiningu darbu bei visuomenine veikla.