Pirmą kartą į savivaldybės tarybos narius – merus buvo išrinktas Lietuvos žaliųjų partijos iškeltas kandidatas. Radviliškio rajono rinkimuose gyventojų pasitikėjimą pelnęs Vytautas Simelis žada rajone diegti žaliuosius sprendimus, o partijos pirmininkė Ieva Budraitė tikisi, kad tokie rezultatai byloja apie augantį žaliosios politikos poreikį.

„Vakar beveik 6 000 rajono gyventojų savo balsą skyrė mūsų iškeltam kandidatui Vytautui Simeliui. Mūsų įsitikinimu, tokį rezultatą lėmė kelios priežastys. Visų pirma, Vytautas vietos gyventojams puikiai pažįstamas žmogus, jau laikęs Radviliškio rajono vairą ir savo darbais ne kartą įrodęs, kad žino kaip ir gali kurti vertę šiam kraštui. Antroji priežastis – augantis tikros žaliosios politikos poreikis“, – sako Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkė Ieva Budraitė.

Anot jos, vis daugiau dėmesio žaliajam kursui skirianti Europos Sąjunga, populiarėjantis tvaraus gyvenimo būdo modelis, taršos skandalai ir akivaizdūs klimato krizės padariniai kuria palankią terpę žaliosios ideologijos iškilimui. Tai patvirtina ir Europos politikoje pastebimos tendencijos. Pavyzdžiui, vakar paskelbti tyrimo duomenys rodo, kad Žaliųjų partija Vokietijoje populiarumu jau aplenkė Angelos Merkel vadovaujamą konservatorių partiją ir turi realias galimybes formuoti valdančiąją koaliciją.

Lietuvos žaliųjų partiją iki šiol atstovavo 1 Seimo narys ir 8 tarybų nariai Kaišiadorių, Kėdainių, Molėtų ir Utenos rajonų bei Panevėžio miesto savivaldybėse. Prie partiją atstovaujančių politikų prisijungęs V. Simelis žada, kad greta kasdienių rajono problemų sprendimo atsiras vietos ir žaliųjų idėjų vystymui, didesniam visuomenės įtraukimui į sprendimų priėmimą.

Tarp pagrindinių darbų rajonui jis numato pirmosios elektromobilių krovimo stotelės įrengimą, dviračių infrastruktūros plėtrą, daugiabučių namų kvartalinės renovacijos skatinimą ir atsinaujinančios energetikos diegimą. Taip pat žada dėti maksimalias pastangas savivaldos kompetencijai priklausančiais įrankiais siekti didesnio socialinio teisingumo, dėmesio pažeidžiamiausioms grupėms.

„Dalyvaudamas šiuose rinkimuose įsipareigojau rinkėjams atnešti į Radviliškio kraštą žaliųjų inovacijų. Nors iki kitų rinkimų turėsiu vos dvejus metus, stengsiuosi išsikeltus tikslus įgyvendinti ar bent jau pakloti jiems tvirtus pamatus“, – teigia Vytautas Simelis.