Artėjant Seimo rinkimams atlikėjas ir aktyvistas Jurgis Didžiulis nusprendė prisidėti prie Lietuvos žaliųjų partijos politinės kampanijos. Tiesa, pats tapti kandidatu neketina, tačiau žada padėti partijai atsinaujinti ir koordinuoti naują projektą „Žaliuoju dėl…“.

„Iš prigimties esu žalias – rūšiuoju atliekas, gerbiu ir tausoju gamtą, pasisakau už lygybę bei tvarų verslą. Vis daugiau Lietuvos piliečių tiki ir palaiko šias kryptis, tačiau pasigenda jų politikoje. Pats į Seimą nekandidatuosiu, tačiau prisidėsiu prie tikrųjų žaliųjų partijos ir imsiuosi veikti, kad valdžią pasiektų tikrai sąmoningų ir susirūpinusių piliečių idėjos”, – savo poziciją pabrėžia Jurgis Didžiulis.

Jo teigimu, visas pasaulis juda žalesne kryptimi. Pristatytas Europos žaliasis kursas, vis dar aktualūs Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslai, pasaulis tampa imlesnis gamtai ir žmonijai draugiškiems pasirinkimams bei iniciatyvoms, tačiau jam kyla klausimas, kokią poziciją šiame kontekste užima Lietuva ir kodėl mes neturime aiškaus šios krypties politinio pasirinkimo.

„Žaliuoju dėl…” – fanų klubas žalioms idėjoms

„Lietuvoje trūksta įkvepiančių politinių vizijų, kurios skatintų optimistiškiau žiūrėti į mūsų šalies ateitį. Dažniausiai tvarios ir žalios idėjos siejamos su prievolėmis ir apribojimais, tačiau trūksta įkvepiančių ir įgyvendinamų kampų šiam politiniam dialogui. Pastebėję ir išgryninę šį poreikį, priėmėme sprendimą suburti tikrai žaliomis idėjomis tikinčių fanų klubą. Taip atsirado iniciatyva „Žaliuoju dėl…“, – naująjį projektą pristato atlikėjas.

Pagrindinė iniciatyvos ašis – tinklalaidžių serija, kurios metu Jurgis Didžiulis, kartu su neeilinėmis asmenybėmis, savo srities lyderiais iš Lietuvos ir užsienio, aptars Lietuvai aktualiausias žaliąsias problemas ir galimus sprendimo būdus. Tikimasi atskleisti tvarią šalies viziją, kurioje kiekvienas galėtų matyti perspektyvesnę savo ateitį.

Diskusijos apims itin platų temų spektrą: nuo Lietuvos kaip vedlės kovoje su klimato kaita, ekonomikos, kurios pagrindinė vertybė yra žmogus, iki moterų lyderystės. J. Didžiulio teigimu, savąjį „žalią“ kampą pokalbiuose suras daugelis – netgi tie, kurie nemanė tokį turintys. Klausytojai kviečiami diskutuoti, išsakyti savo požiūrį ir kelti klausimus, kurie jiems labiausiai rūpi.

Su žaliomis idėjomis – į politiką

„Aplinkosauga, ekologija, klimato kaita ir panašūs klausimai pasaulyje pasiekė piką, ne mažiau aktualūs jie ir čia, Lietuvoje, tačiau žalioji politinė ideologija pastaraisiais metais įgavo neigiamą atspalvį. Mūsų tikslas – parodyti naują politikos veidą su vakarietiškomis, atviromis ir atsakingomis žaliosiomis idėjomis. Mūsų įsitikinimu, pati visuomenė geriausiai jaučia, kokių pokyčių reikia. Politikai neturėtų primesti gyventojams už uždarų durų priimtus sprendimus. Iniciatyva turėtų kilti iš visuomenės, įsiklausant, diskutuojant ir tuomet perkeliant klausimus į politinį lygmenį“, – teigia Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas.

Anot politiko, būtent dėl šios priežasties partija užmezgė bendradarbiavimą su Jurgiu Didžiuliu. Drauge tikimasi sutelkti visuomenę jai svarbių žaliųjų klausimų ir sprendimų generavimui. Iniciatorių teigimu, perspektyviausios idėjos bus integruotos į Lietuvos žaliųjų partijos programą.

Lietuvos žaliųjų partija yra 2011 m. įkurta politinė jėga, besivadovaujanti aplinkosaugos ir darnios plėtros vertybėmis. Partiją atstovauja 8 tarybų nariai Panevėžio miesto, Kaišiadorių, Kėdainių, Molėtų ir Utenos rajonų savivaldybėse.