Eko Banga, vystydama savo veiklą antrus metus, jau subrendo kitam žingsniui ir pradėjo kurti eko technologijų klasterį (klasteris – tai įmonių susivienijimas bendrai veiklai vystyti). Pagrindinė sritis, kur specializuosis klasteris bus eko transporto priemonių gamyba, perrinkimas, įvedimas į Lietuvos rinką; taip pat kurs ir adaptuos kitus eko technologinius prietaisus – nitratų matuokles, eko apšvietimą ir pan.

Eko Bangos komandą imtis naujo projekto paskatino supratimas, kad kiekviena asmeninio pasaulio dalelė gali būti žalia, taip pat ilgametis darbas, žaliųjų idėjų įgyvendinimas, vadovavimasis giliosios ekologijos principais – gyvenimas darnoje su savimi, savo artimu ir savo aplinka. Kai suvokėme, ką mes valgome, tai mūsų netenkino – įkūrėme eko turgelį – pradėjome nuo savęs; kai supratome, kad trūksta eko švietimo, informacijos sklaidos – įkūrėme eko bangą – vėlgi pradėjome nuo savęs; jau antrus metus darome tyrimus, kaip būtų galima pakeisti įprastas transporto priemones, kad jos darytų mažiau žalos gamtai ir žmogui. Išanalizavome, kokius eko transporto priemonių sprendimus realizuoja tarptautiniai gamintojai, jie įdomūs, tačiau keliantys daug klausimų. Todėl vėl nusprendėme pradėti nuo savęs, nes mūsų šalyje taip pat yra puikių tyrėjų, technologų, svajotojų, kai kuriais atvejais netgi geresnių negu kitų šalių atstovai.

Norime pakviesti prisijungti ir Jus, ir kartu kurti ir keisti savo aplinką. Gal mintyse, o gal savo brėžinių schemose jau esate sukonstravę unikalią lietuvišką eko transporto priemonę, o gal jau turite realų jo projektą tik nerandate galimybių, kaip jį parodyti žmonėms, o gal ieškote unikalios nišos, kur galėtumėte save realizuoti. Skelbiamas EKO TRANSPORTO IDĖJOS SUKŪRIMO KONKURSAS!

Mūsų įmonė jau 5 metus rašo paraiškas Europiniam finansavimui gauti ir įgyvendina įvairius projektus. Dabar renkame komandą, kurie norėtų dalyvauti paraiškos apie eko transporto priemonę rašyme ir/ar projekto įgyvendinime. Idėjos nugalėtojai bus įdarbinti mūsų įmonėje būtent šiam projektui; taip pat projektui gavus finansavimą idėja bus įgyvendinta. Jūsų idėja tikrai gali materializuotis ir pavirsti Lietuvoje važinėjančia eko transporto priemone!

Konkursinės temos:

• Eko transporto dizainas;

• Eko transporto techninis sprendimas;

• Eko “tiuningas”;

• Eko marketingas.

Kviečiame Jus aprašyti savo idėją realioje paraiškos formoje! Tai unikali patirtis, kuri leis jums geriau įsijausti į paraiškų rašytojo rolę, įtikinamiau pristatyti savo idėją. Priedai irgi yra laukiami (eskizai, grafiniai sprendimai ir pan.).

Visi idėjų aprašymai, eskizai (tų dalyvių, kurie duos sutikimą) bus eksponuojami parodoje PC “Gedimino 9”. Parodos atidarymo metu dalyvaus tarptautiniai ir lietuvių eko transporto priemonių gamintojai, jų atstovai, su kuriais galėsite susipažinti, pabendrauti, pasidalinti idėjomis. Taip pat žiūrėsime video ir foto medžiagą apie eko automobilius.

O dabar kviečiame visus diskutuoti ir dalintis idėjomis Vilniaus Dienos forume Eko politika –> Eko automobiliai. Norime Jus paskatinti ir kartu pildyti paraiškas, komentuoti vieni kitų idėjas ir tobulinti savo pasiūlymus, nes tik per bendravimą ir bendruomeniškumą galima sukurti tikrai gerą produktą.

Paraiškos pildymo instrukcija:

• 1 sheet’e užpildykite informaciją apie save;

• Idėjos aprašymas (jeigu turite tik idėją pildykite 1; 5; 6 sheet’us);

• Idėjos aprašymas+partneriai (jeigu turite idėją ir įsivaizduojate partnerius, pildykite 1; 3; 5; 6 sheet’us);

• Idėjos aprašymas+partneriai+biudžetas (jeigu turite idėją, įsivaizduojate partnerius ir numanote preliminarų biudžetą, pildomi visi sheet’ai).

PARAIŠKOS FORMĄ PARSISIŲSKITE IŠ ČIA: www.uzupiozinios.lt/~files/Ideju_konkursas.xls

Linkime sėkmes ir laukiame Jūsų idėjų aprašymų iki rugsėjo 30 d. Idėjas siųskite ir jei kyla klausimų rašykite: agne.norkeviciute@gmail.com.