Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys Linas Balsys kreipėsi į Lietuvos Respublikos valstybės kontrolę, kad ši įvertintų, ar VšĮ „Baltijos aplinkos forumas“ teisėtai panaudojo Europos Sąjungos struktūrinių paramos fondų ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų paramą, kuri buvo skirta projekto „Meldinės nendrinukės apsauga formuojant jai tinkamų kertinių buveinių tinklą Lietuvoje“ įgyvendinimui.

Pasak L. Balsio, turimi faktai kelia daug abejonių, ar tikrai šios lėšos yra panaudojamos tinkamai.

„VTEK netrukus nagrinės, ar aplinkos ministras Kęstutis Navickas, eidamas dabartines pareigas ir galimai proteguodamas buvusią darbovietę VšĮ „Baltijos aplinkos forumą“, kurios dalininku dar praėjusiais metais nebebuvo, ir dalyvaudamas jos veikloje, nepažeidė viešųjų ir privačiųjų interesų. Įtarimų kelia lėšų skyrimas vienam iš šios nevyriausybinės organizacijos projektų. Mažo paukštelio meldinės nendrinukės išsaugojimui VšĮ „Baltijos aplinkos forumas“ kartu su partneriais iki projekto pabaigos išsidalins 4,1 milijonus eurų Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų. Nuostabą kelia tai, kaip šios lėšos paskirstomos. Pavyzdžiui, projekte numatyta 600 000 eurų skirti biomasės perdirbimo cecho įrengimui, o 250 000 eurų – žemės pirkimui ir kompensacinėms priemonėms. Tuo tarpu specialistai teigia, kad paukščio buveinių išsaugojimui pakaktų ministro įsakymu uždrausti tam tikrose vietose pjauti nendres“, – sakė L. Balsys.

Seimo  narys tikisi, kad po jo kreipimosi Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė pradės tyrimą ir išsiaiškins, ar už to neslypi neteisėtas asignuotų lėšų panaudojimas su projektu tiesiogiai nesusijusioms veikloms.

„Jau turėjome „auksinių šaukštų“ skandalą. Tikiuosi, tai neišvirs į dar vieną panašią istoriją, tik šį kartą – „auksinio paukštelio“, kuris gali būti tik priedanga susižerti Europos Sąjungos milijonus“, – sakė L. Balsys.

Leave a comment