kiauliu-maras-59670612c72ba

KONFERENCIJA

„Afrikinio kiaulių maro likvidavimas Jonavos rajone:

pasekmės, poveikis ir pamokos ateičiai“

 

Renginio laikas: 2017 m. rugpjūčio 22 d. (antradienis)

Renginio vieta: Jonavos rajono savivaldybė, A. Kulviečio salė, Žeimių g. 13, Jonava

Renginio aprašymas:

Liepos mėnesį Jonavos rajone nustačius afrikinio kiaulių maro (toliau – AKM) protrūkį paskelbta ekstremali padėtis. Siekiant likviduoti AKM židinį, dujomis numarinta ir  netoli UAB „Beržų kompleksas” teritorijos iškastoje duobėje užkasta daugiau nei 23 tūkst. kiaulių. Atsakingos institucijos teigia veikusios pagal iš anksto numatytus specialistų parengtus veiksmų planus, tačiau maras grėsmingai plinta – liga žengia tolyn ir apima vis naujus šalies regionus.

Gyventojų bendruomenės skambina pavojaus varpais ir kelia klausimą – ar situacija suvaldyta tinkamai? Ar tinkamai pasirinktos kovos su virusu priemonės? Kokį poveikį jos turės gruntinių vandenų kokybei, o tuo pačiu ir aplinkos būklei bei žmonių sveikatai? Ir kas laukia per pusamžį Jonavos rajone susiformavusių kiaulininkystės tradicijų?

Siekiant kuo skubiau ir racionaliau įvertinti susiklosčiusią situaciją, Lietuvos žaliųjų partijos Jonavos skyrius inicijuoja tarpdisciplininę konferenciją, kurios metu įvairių sričių specialistai pateiks savo įžvalgas dėl AKM likvidavimo proceso, taikytų priemonių pasekmių bei galimo tolesnio poveikio žemės gelmėms, aplinkai ir regiono gyventojams. Tikimasi, kad renginio metu pristatyta medžiaga turės svarų indėlį į tolimesnį chemiškai ir biologiškai užterštų žemės gelmių tausojimą, gyvūnų ir žmonių gerovės užtikrinimą, ekstremalių situacijų regionuose veiklos organizavimą. Į diskusiją kviečiami visi Jonavos rajono gyventojai.

Renginį organizuoja: Lietuvos žaliųjų partijos Jonavos skyrius

Renginio programa:

programa-jonava

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Išsamesnė informacija apie renginį: Dovilė Lileikienė, 8 – 650 – 80986, jonavoszalieji@gmail.com

Nuotrauka: Valdo Kopūsto / 15min.