Kovo 29-tąją švenčiant Lietuvos narystės NATO dešimtąjį jubiliejų Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys, įvertindamas pastarąjį dešimtmetį, teigia, kad bendradarbiavimas su gynybos aljansu suteikė galimybę mums jaustis saugiais, tačiau šiandien pamirštamos sutarties sąlygas, dėl kurių Lietuva tapo NATO nare.

„Neteisėti Rusijos veiksmai Kryme, propaganda ir parodomosios pratybos šalia mūsų sienų parodė, jog Lietuva, net ir būdama nepriklausoma valstybe, turi išlikti budri. Mūsų prisijungimas prie Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos, kurį 2004 metais pats stebėjau Vašingtone, įteisino Lietuvą kaip lygiateisę NATO narę. Šiandien galime jaustis saugesni turėdami stiprius sąjungininkus ir tvirtą NATO užnugarį, kuris suteikia mums realius apginamumo planus“, – sakė L. Balsys.

L. Balsys pastebi, jog vienos pagrindinių sąlygų, kurioms Lietuva, stodama į NATO, turėjo atitikti, šiandien vertinamos vis menkiau.

„Gaila, jog kai kurie politikai pamiršta, kad įgytume privilegiją būti ginami, turėjome atitikti tokias sąlygas, kaip demokratija, įstatymų viršenybė, piliečių visuomenė, švari politika ir tik paskui – karinis biudžetas, kariuomenės reforma, ginkluotės standartai. Demokratijos būklė per pastaruosius penkerius metus mūsų šalyje degradavo, paskendome intrigų ir klaninių interesų liūne. Taip, Lietuvos karinis biudžetas yra per menkas. Nors aš, kaip Lietuvos žaliųjų partijos, turinčios atstovą Seime, pirmininkas nebuvau pakviestas su kitomis parlamentinėmis partijomis pasirašyti įsipareigojimą didinti krašto apsaugai skiriamą finansavimą, tačiau sveikinu ir palaikau tokį žingsnį. Reikia nepamiršti, jog turime ir kuo didžiuotis: mūsų karių pasirengimas – puikus, o ginkluotė – šiuolaikiška. Įsitikinau tuo pats būdamas Afganistane, bendraudamas su kariškiais Lietuvoje“, – kalbėjo Seimo narys.