Seimo narys, Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Linas Balsys, reaguodamas į Vilniaus Salininkų mikrorajono gyventojų skundus, kreipėsi į Aplinkos ministeriją dėl oro uosto kaimynystėje gyvenančių žmonių kenčiamo triukšmo ir taršos, atsirandančios nuo lėktuvų kilimo ir leidimosi metu išmetamų bei oro uosto teritorijoje plaunamų teršalų.

„Salininkų gyventojai skundžiasi, kad lėktuvai purškiami specialiu skysčiu, neleidžiančiu jiems apledėti, o viskas, kas nuplaunama nuo lėktuvų, subėga į požeminius vandenis ir atviru kanalu teka pro Salininkus.  Gyventojai sunerimę, kad gali būti užteršti gruntiniai vandenys ir geriamasis vanduo, siurbiamas iš žemės gelmių. Iš Aplinkos ministerijos bei kitų susijusių institucijų laukiu konkrečių atsakymų, ar lėktuvai naudoja teisės aktuose numatytas užterštumą mažinančias priemones, taip pat – kokios medžiagos yra naudojamos plauti lėktuvams ir ar šių medžiagų naudojimas atitinka nustatytus gamtosauginius reikalavimus. Jei bus rasta pažeidimų jie turi būti kuo skubiau pašalinti“, – sakė L. Balsys.

Taip pat L. Balsys teigia, jog būtina atkreipti dėmesį į keleivinių ir krovininių lėktuvų keliamą triukšmą, turi būti atlikti triukšmo lygio matavimai ir nustatyta, ar nėra viršijamos nustatytos leistinos triukšmo normos, apie tai informuojant bendruomenę.