Viešoje erdvėje pasirodžius nuotraukoms, kuriose Klaipėdos zoologijos sode „Mini Zoo“ laikomi gyvūnai užfiksuoti išsekę, nuo karščio perkaitę, gyvenantys nevalytuose ir purve skendinčiuose narvuose, Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys kreipėsi į Aplinkos ministeriją.

Kreipimesi Aplinkos ministerija raginama imtis priemonių, kad būtų patikrintas minėtas zoologijos sodas, o nustačius galimus pažeidimus, užtikrinti gyvūnų apsaugą bei rekomenduoti Zoologijos sodų patikrinimo komisijai nebeišduoti leidimo tolesnei „Mini Zoo“ zoologijos sodo veiklai.

„Pastaruoju metu viešojoje erdvėje sklandančios nuotraukos, iš kurių matoma, jog gyvūnai Klaipėdos „Mini Zoo“ laikomi prastose sąlygose – jau ne pirmas šio zoologijos sodo atsidūrimas tokio pobūdžio dėmesio centre. Dėl nuolat pasikartojančių pažeidimų Aplinkos ministeriją raginu kuo skubiau imtis veiksmų ir inicijuoti tyrimą. Jei situacija nesikeičia jau eilę metų, mano manymu, reikėtų šiam zoologijos sodui nebesuteikti leidimo tolimesnei veiklą, o gyvūnus perkelti ten, kur jais būtų tinkamai pasirūpinta“, –  sakė L. Balsys.

2001 m. savo veiklą pradėjusio Klaipėdos zoologijos sodo „Mini Zoo“ vadovai jau ne kartą buvo baudžiami dėl keliamo pavojaus minėtame zoologijos sode laikomiems gyvūnams. Institucijoms nustačius akivaizdžius pažeidimus ir skyrus baudas, „Mini Zoo“ zoologijos sodas toliau tęsia veiklą, nors ir nepagerina gyvenimo sąlygų gyvūnams.

Šiuo metu socialiniuose tinkluose plinta „Mini Zoo“ lankytojų nuotraukos, kuriose užfiksuoti išsekę ir nuo karščio perkaitę gyvūnai, jų nevalyti ir purve skendintys narvai. Gyvūnams nėra sudarytos sąlygos apsisaugoti nuo besikeičiančių oro sąlygų, todėl jie turi kęsti alinantį karštį ar besitęsiančią liūtį. Pastebima, kad kai kurių laukinių gyvūnų narvų dydžiai galimai neatitinka reikalavimų, numatytų taisyklėse.

Dar 2011 m. tarptautinės laukinius gyvūnus ginančios organizacijos „Born Free“ atliktame tyrime „Europos zoologijos sodų tyrimas 2011“ ir Lietuvos Aplinkos ministerijai pateiktoje Lietuvoje patikrintų zoologijos sodų ataskaitoje buvo teigiama, kad „Mini Zoo“ zoologijos sode dalis gyvūnų neturi švaraus vandens, kai kurie skendi savo išmatose, nesuėsto gendančio maisto likučiuose. Yra aptvarų, kuriuose gyvūnai neturi pakankamai erdvės, abejojama, ar jie apsaugoti nuo parazitų.

Pasak L. Balsio, gyvūnų gerovės užtikrinime Lietuva dar gerokai atsilieka nuo kitų Vakarų Europos valstybių.

„Ne veltui daugelis užsienio turistų baisisi Lietuvos zoologijos sodų būkle, kuri per tiek metų beveik nepasikeitė į gerą. Kai Lietuvos zoologijos sodus krečia skandalai, atkreipiamas dėmesys į gyvūnų teisių pažeidimus, užsienyje populiarėja rezervatai, kuriuose gyvūnai gyvena ne narvuose, o dideliuose gamtos plotuose, daugelis užsienio valstybių uždarinėja delfinariumus, grąžindami gyvūnus į laisvę. Daugelyje valstybių jau draudžiama išnaudoti gyvūnus pramogai cirkuose. Net mūsų kaimynės Estija ir Lenkija yra uždraudusi naudoti laisvėje gimusius gyvūnus cirkuose. Šiuo metu rengiu įstatymo pataisas, kad gyvūnus cirko pasirodymuose išnaudojantys pasirodymai būtų uždrausti ir Lietuvoje“, – kalbėjo Seimo narys.