Seimo narys Linas Balsys įregistravo Žemės gelmių įstatymo pataisas, kuriomis siūlo sugriežtinti žemės gelmių ertmių naudojimą pavojingų medžiagų laikymui, o taip pat – apriboti hidraulinio ardymo technologijos naudojimą.

„Šiuo metu Seime svarstomas Žemės gelmių įstatymas yra „apaugęs“ įvairiais interesais ir stipriai veikiamas lobistų. Atsirado  bandymų vėl atverti kelią pavojingoms hidraulinio ardymo technologijoms, norima įteisinti ir geologinį CO2 saugojimą žemės gelmėse, kuris dėl didelės rizikos yra draudžiamas daugelyje Europos valstybių, o pati anglies dvideginio laidojimo po žeme technologija kol kas tėra eksperimentinio lygmens ir nelaikoma perspektyvia klimato kaitai suvaldyti“,  – teigė L. Balsys.

Pasak L. Balsio, atvėrus geologinį CO2 saugojimą žemės gelmėse, kils grėsmė žemės gelmėse glūdintiems ištekliams.

„CO2 saugojimas žemės ertmėse, jei jis būtų įteisintas, būtų vykdomas Vakarų Lietuvoje, kurioje plėtojama naftos pramonė. Vienas iš tikslų, kurio siekia šios pramonės lobistai,  – kad  į naftos gręžinius pumpuojamas CO2 galėtų būti panaudojamas papildomai naftos gavybai iš eksploatuojamo gręžinio, o paskui tame gręžinyje ir palaidotas. Tuo tarpu mokslininkai ir ekspertai įspėja, kad CO2 saugojimas tokiomis sąlygomis gali sukelti giluminius trūkius ir  lūžius, kurie  turėtų neigiamą poveikį kaip tik tuose kraštuose didelį potencialą turinčios geoterminės energijos bei požeminio vandens ištekliams“, – sakė parlamentaras.

L. Balsys siūlo taip pat peržiūrėti hidraulinio ardymo technologijos naudojimą ir jos Lietuvoje išvis atsisakyti visų angliavandenilių gavybai ir žvalgybai nes, pasak parlamentaro, požeminio geriamojo vandens ištekliai Lietuvoje yra vertingesnis turtas, kuriam minėta technologija gali sukelti neigiamas pasekmes.