Reikšdami didelį susirūpinimą dėl plataus masto piktnaudžiavimo, naudojant savivaldos tarybų nariams skiriamas lėšas kanceliarinių išlaidų kompensavimui, Lietuvos žaliųjų partijos atstovai Ieva Budraitė ir prof. Vytautas Nekrošius kviečia LR Seimą imtis taisyti įstatymų spragas.

Esame įsitikinę, kad problema giluminė, o jos egzistavimą pirmiausiai lemia ydinga LR Vietos savivaldos įstatymo 12 straipsnyje įtvirtinta tarybos nario darbo apmokėjimo sistema, grindžiama išimtinai tik faktiškai posėdžiuose praleisto laiko apmokėjimu ir išsamiu veiklų, už kurias gali būti apmokama, sąrašo įtvirtinimu. Toks reglamentavimas sudaro prielaidas ir net skatina įvairius piktnaudžiavimo atvejus ir turėtų būti kaip galima greičiau keičiamas – teigia teisės profesorius habilituotas daktaras Vytautas Nekrošius. 

V. Nekrošiaus siūlymu, įstatymo pataisa reikia įtvirtinti sistemą, kuri leistų savivaldybių tarybų nariams mokėti tik vieną konkretaus fiksuoto dydžio mėnesinę išmoką.

Jam antrina ir partijos pirmininkė Ieva Budraitė: Tai leistų visiškai atsisakyti tiek kanceliarinių ir kitokių išlaidų kompensavimo mechanizmo, tiek valandinio darbo kaštų padengimo vertinimo. Tokiu būdu nesikurtų prielaidos piktnaudžiauti nepagrįstų išlaidų kompensavimo mechanizmu, atsiskaitymo tvarka būtų oresnė tarybos nario pareigas einančių asmenų atžvilgiu, taip pat motyvuotų į jas pretenduoti ir jaunus žmones”.

Su pasiūlymu žalieji kreipėsi į LR Prezidentą Gitaną Nausėdą, LR Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę ir Savivaldybių asociaciją prašydami sutelkti visas parlamentines ir neparlamentines politines partijas, politinius komitetus pokalbiui, dėl darbo apmokėjimo tvarkos skaidrinimo į savivaldą išrinktiems tarybų nariams.