Klaipėdoje veiklą atnaujino Lietuvos žaliųjų partija. Skyriui vadovauti išrinktas visuomenės sveikatos specialistas Žydrūnas Banevičius. Tarp naujų narių visuomenininkai, informacinių technologijų, logistikos bei želdynų priežiūros ekspertai, aplinkos apsauga ir visuomenės gerove susirūpinę uostamiesčio gyventojai.

„Deja, tenka pripažinti, kad Klaipėdoje apstu žaliesiems nerimą keliančių klausimų, kai kurie jų nesprendžiami jau ne vieną dešimtmetį. Pradedant rusenančiais nesantaikos židiniais tarp miestiečių ir uosto, kuomet dėl ekonominės gerovės planuojama ekspansyvi uosto plėtra, nors jau dabar nesusitvarkoma su jo keliamais padariniais – generuojama oro bei triukšmo tarša. Nors neabejojame uosto teikiama nauda miestui ir valstybei, tačiau numatoma plėtra negali paminti gyventojų interesų. Uostas kartu su miestiečiais turi ieškoti visoms pusėms priimtinų sprendimų. Kitas pavyzdys –  vietoje oro kokybę galinčių pagerinti sprendimų, beatodairiškai kertami miesto plaučiai – medžiai. Kaip visa tai dera su Klaipėdos kaip sveiko, darnaus ir saugaus miesto vizija?“ – klausimą kėlė skyriaus pirmininkas Žydrūnas Banevičius.

Lietuvos žaliųjų partijos primininkas Remigijus Lapinskas pasveikino naujuosius skyriaus narius ir antrindamas Ž. Banevičiui pabrėžė, kad Klaipėdos miestui ypač reikalinga alternatyvi visuomenės interesus atstovaujanti politinė jėga, kurios pirmose gretose rikiuojasi visuomenininkai, už sveiką ir žalią miestą pasisakantys aktyvistai. „Matydamas naujus skyriaus narius ir jo pirmininką neabejoju, kad nuo šiol uostamiestyje žaliųjų idėjos bus atstovaujamos ne tik nevyriausybiniu, bet ir politiniu lygiu. Tikiu, kad šie žmonės prisidės prie patrauklesnio miesto kūrimo, sąlygų sveikai ir oriai gyvensenai sudarymo bei dalyvaujamosios demokratijos stiprinimo“ – lūkesčiais dalijosi R. Lapinskas.

Tarp skyriaus prioritetinių krypčių Ž. Banevičius vardijo želdynų priežiūrą, infrastruktūros vystymą, taršos mažinimą, visuomenės sveikatos gerinimą, investicijų pritraukimą bei naujų darbo vietų kūrimą.

Lietuvos žaliųjų partija yra septynerius metus veiklą vykdanti parlamentinė aplinkosaugos ir darnios plėtros vertybėmis besivadovaujanti politinė organizacija, turinti 20 skyrių skirtinguose Lietuvos regionuose. Lietuvos žaliųjų partija nėra susijusi su Ramūno Karbauskio vadovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Leave a comment