Lietuvos žaliųjų partija, į Vilniaus merus iškėlusi ekonomistę Indrę Kleinaitę ir architektą Justą Ingelevičių, pakvietė visuomenę dalyvauti apklausoje ir prisidėti išrenkant geriausiai žaliąsias, darnaus vystymosi vertybes atstovausiantį kandidatą.

Piliečiai gali išsakyti savo nuomonę ir balsuoti už savo norimą kandidatą specialiai sukurtoje platformoje partijos interneto svetainėje bei Facebook paskyroje.

Pasak Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko, Seimo nario Lino Balsio, įtraukti visuomenę, kad ši dalyvautų padedant priimti sprendimą yra dažna praktika Europos žaliųjų partijų politikoje.

„Vadovaudamiesi lyčių lygybės principu Vilniaus skyriaus nariai iškėlė Vilniaus mero rinkimuose dalyvauti du kompetentingus ir vertus to kandidatus. Visuomenės nuomonė mums taip pat labai rūpi, todėl visuomenės balsavimo rezultatai bus papildomas argumentas mums balsuojant ir Lietuvos žaliųjų partijos Tarybos posėdyje išrenkant vieną kandidatą, kuris dalyvaus pirmuosiuose tiesioginiuose mero rinkimuose. Tokia praktika, kai kandidatavimui keliami vyras ir moteris bei klausiama visuomenės nuomonė yra paplitusi praktika, kurią taiko Europos žaliųjų partijos“, – sakė L. Balsys.

Indrė Kleinaitė bei Justas Ingelevičius yra gerai žinomi visuomeniniame gyvenime, kuriame aktyviai skleidžia darnaus miesto vystymosi idėjas.

Ekonomistė, darnaus vystymosi ekspertė, GYVA.LT įkūrėja Indrė Kleinaitė yra idėjos „Nepirkime vandens plastikiniuose buteliuose“ iniciatorė, kurios dėka Vilniaus kavinės klientams praėjo tiekti nemokamą vandenį iš čiaupo. Ji taip pat yra žaliausios Lietuvos vizijos autorė, kuri 2009 metais buvo nominuota „Lietuvos Metų Moteris 2008“ rinkimuose „Metų iniciatyvos“ kategorijoje. I. Kleinaitės nuomone, Vilnius gali pritraukti daugiau žaliųjų investicijų ir tapti ne tik draugiškesnis aplinkai, bet ir patogesnis žmonėms.

Architektas, dviratininkų bendrijos narys Justas Ingelevičius yra „Manifesto dviračiui“ bendraautorius, kuriame pateikia viziją, kaip iki 2030 metų iki 30 proc. žmonių motyvuoti kasdien naudotis dviračiais. J. Ingelevičius, išmanantis darnaus miesto planavimo principus, mano, jog šiandien labai svarbu įtraukti vietos bendruomenes į apleistų miesto erdvių atgaivinimą, sparčiau bei kokybiškiau vykdyti daugiabučių renovaciją, o Vilniuje taikyti novatoriškus ir draugiškus aplinkai miesto plėtros bei valdymo sprendimus.

Visuomenė kviečiama pareikšti savo nuomonę dėl Lietuvos žaliųjų partijos kandidato į Vilniaus merus iki lapkričio 27 d.

//