Lietuvos žaliųjų partija ragina sveikatos ministrą papildyti COVID-19 ligos vakcina skiepijamų prioritetinių gyventojų grupių sąrašą. Siūloma įtraukti kultūros ir turizmo atstovus bei sporto klubų personalą. 

Mūsų vertinimu, šis sąrašas turėtų būti papildytas į jį įtraukiant daugiau svarbių visuomenei grupių, neapsiribojant medikais, ligoniais, mokytojais, policininkais, mažmeninės prekybos atstovais. Yra pamirštos kelios labai svarbios, dėl vykdomos veiklos pobūdžio daug socialinių kontaktų turinčios asmenų grupės – tai kultūros ir meno, turizmo sektoriaus, sporto ir fizinio lavinimo atstovai“, – teigia Lietuvos žaliųjų partijos Kultūros komiteto pirmininkė Jūratė Mažeikytė.

Praėjusį penktadienį jau buvo pradėtas kultūros ir meno darbuotojų testavimas dėl COVID-19 viruso. Partijos atstovė teigiamai vertina tokią praktiką, bet pastebi, kad kur kas racionaliau būtų kompensuoti ne darbuotojų testavimą, o jų skiepijimą, taip investuojant į  imuniteto kūrimą.  

Šie sektoriai yra tarp labiausiai nukentėjusių dėl karantino metu taikytų ir vis dar taikomų veiklos suvaržymų. Iki šiol neturima aiškios šių sektorių valstybinės pagalbos strategijos ir ateities vizijos. Svarstant pagalbos priemones orientuojamasi tik į laikiną ,,vienadienę“ pagalbą arba jos išvis atsisakoma prioritetu laikant kitus sektorius“, – sako J. Mažeikytė.

Jos įsitikinimu, toks sprendimas leistų galvoti apie spartesnį šių paslaugų atnaujinimą, o tai padėtų padidinti karantino laikotarpiu sumenkusį žmonių judrumą ir pagerinti psichologinę ir emocinę savijautą.

Sveikatos apsaugos ministrui adresuotame rašte siūloma nuo COVID-19 ligos skiepijamų gyventojų grupių sąrašą papildyti įtraukiant: gidus, kelionių vadovus, meno atlikėjus, renginių vedėjus, neformalaus švietimo atstovus (ir suaugusiųjų, ne tik vaikų, kaip yra dabar), muziejų, teatrų, galerijų ir kitų kultūros bei religinių įstaigų darbuotojus, sporto klubų ir kitų fizinio lavinimo veiklų personalą (įskaitant asmeninius trenerius, dirbančius pagal verslo liudijimus).