Remigijaus Lapinsko vadovaujama Lietuvos žaliųjų partija sprendimą dalyvauti rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose įtvirtino užsiregistruodama Vyriausioje rinkimų komisijoje (VRK).

„Vertindami globalius iššūkius ir padėtį šalyje jaučiame naujos – gamtą, žmogų ir atsakingą verslą gerbiančios – politikos poreikį, todėl esame pasirengę dalyvauti rinkimuose ir nieko nelaukę užregistravome partiją politinės kampanijos dalyviu VRK“, – sako Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas.

Jo teigimu, pastaruoju metu kilusios ekstremalios situacijos, tokios kaip gaisras padangų perdirbimo įmonėje Alytuje, vandens telkinių tarša, galiausiai, šalį pasiekusi pasaulinė pandemija, atskleidė spragas ekstremalių situacijų valdyme, kurias būtina kuo greičiau spręsti. Anot R. Lapinsko, valdantieji, taip pat nešiojantys „žaliųjų“ vardą, per pastaruosius ketverius metus leido gamtos apsaugai nusiristi iki paskutinės vietos valstybės prioritetų sąraše. 

„Kiekvienoje krizėje slypi galimybė ir šių dienų situacijoje mes aiškiai ją matome – tai perėjimas prie žaliosios ekonomikos. Dabar pats geriausias metas peržiūrėti mokestinę politiką ir nukreipti ekonomikos skatinimo priemones į socialiai atsakingo ir aplinkai draugiško verslo vystymą. Taip vienu metu galėsime užtikrinti ekonomikos gaivinimą ir mūsų pačių gyvenamosios aplinkos bei sveikatos apsaugą. Pasaulinės tendencijos rodo, kad išaušo tikros žaliosios politikos valanda, per kurią turime įtvirtinti gamtą tausojančios ir žmogaus gerovę užtikrinančios politikos pamatus, nes ateityje tai daryti bus paprasčiausiai per vėlu. Vienintelė teisinga galimybė – veikti čia ir dabar“, – sako R. Lapinskas.

Jis žada, kad partijos rinkiminė programa apims visas valstybės veiklos sritis, o žalioji politika joje bus integrali ir visa apimanti. Programoje bus išdėstyti konkretūs siūlymai, kaip užtikrinti sveiką gyvenamąją aplinką ir tvariai vystyti ekonomiką, kaip skatinti atsinaujinančios energetikos plėtrą ir užtikrinti pastatų energetinį efektyvumą vystant renovacijos projektus, kaip palaikyti gamtą tausojantį ir regionų konkurencingumą keliantį ūkininkavimą ir t.t. Anot R. Lapinsko, partijos kandidatų sąrašą sudarys mokslo bendruomenės nariai, žaliosios politikos, sveikatos apsaugos, ekonomikos, švietimo, viešojo administravimo ir kitų sričių ekspertai.

„Kai visi kandidatai bus patvirtinti vidinių partijos valdymo organų, viešai juos pristatysime, kaip ir patvirtintą rinkimų programą. Galiu užtikrinti, kad ji atlieps per Europą nusiritusią „žaliąją bangą“ ir atspindės naują, europietišką bei modernią žaliąją politiką“, – teigia partijos pirmininkas.

Šiuo metu Lietuvos žaliųjų partija yra atstovaujama savivaldos lygiu. Jos nariai yra išrinkti Panevėžio miesto, Kaišiadorių, Utenos, Kėdainių bei Molėtų rajonų savivaldybių tarybose.