Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko, Seimo nario Lino Balsio teigimu, Seime ketinamu priimti Kibernetinio saugumo įstatymu, kuriuo siūloma įteisinti be teismo sprendimo rinkti apie asmenį duomenis, nusitaikoma į paprastus interneto vartotojus, o ne kibernetinius nusikaltėlius, dažniausiai veikiančius iš užsienio.

„Dabartinė geopolitinė situacija neleidžia likti abejingais – Lietuvai tikrai reikalinga efektyvesnė apsauga nuo kibernetinių atakų, kurios gali kelti grėsmę mūsų šalies saugumui. Tačiau šis Seimui pateiktas įstatymas nusitaikė ne į grėsmes iš užsienio, o į paprastus interneto vartotojus, galimai kyla pavojus, kad bus piktnaudžiaujama įstatymu, teismo sprendimo sekant bei rinkant informaciją apie įtarimą sukėlusį asmenį. Kas užtikrins, jog informacija, kurią sukaups specialios tarnybos, nebus panaudota kitiems tikslams? Interneto laisvė negali būti ribojama, o atremti kibernetinėms atakoms, kurios dažniausiai kyla iš užsienio, reikia ieškoti kitokių, efektyvesnių kovos būdų. Įstatymą reikėtų tobulinti“, – sakė L. Balsys.

Taip pat Vidaus reikalų ministerijos ir Vyriausybės pateiktame įstatyme siūloma leisti pareigūnams be teismo sutikimo išjungti įtarimą sukėlusių vartotojų interneto ryšį, todėl gali susidaryti situacijos, kai interneto prieiga bus išjungiama ne konkrečiam vienam vartotojui, o visai įmonei, jei jos darbuotojas, pavyzdžiui, bus įtariamas internete parašęs šmeižikišką komentarą.

L. Balsio nuomone, tai – cenzūros įvedimas ir laisvo žodžio suvaržymas. Seimo nario nuomone, esami įstatymai pakankamai gerai reglamentuoja atsakomybę už grasinančius, įžeidžiančius ar neapykantą kurstančius komentarus.

Europos Sąjungos institucijos šiuo metu ruošia tinklo ir informacijos saugumo direktyvą, kuria siūloma kurti atsparią išpuoliams infrastruktūrą, o ne bandyti persekioti paprastus kompiuterių naudotojus, kaip tai siekiama padaryti Vidaus reikalų ministerijos ir Vyriausybės siūlomu įstatymu.