Nepaisant visuomenės ir Seimo prieštaravimų „valstiečių” ministras Kęstutis Mažeika slapta įteisino medžioklę lankais. Lietuvos žaliųjų partija kelia klausimą, ar su visuomene nederintas ministro sprendimas priimtas teisėtai? O tokį jo elgesį vertina kaip grubų etikos standartų pažeidimą, todėl ragina ministrą atsistatydinti iš pareigų.

„Pagrindinė aplinkos ministro funkcija – saugoti ir ginti gamtos interesus. Dabar situacija priešinga – ministras ieško būdų, kaip pasinaudoti palankia padėtimi ir įtvirtinti sau ar tam tikroms interesų grupėms palankius sprendimus. Tokiu būdu buvo grubiai paminti demokratijos principai, sugriautas piliečių pasitikėjimas ir priimtas gyvūnų gerovei prieštaraujantis sprendimas, todėl K. Mažeika turėtų prisiimti atsakomybę ir pasitraukti iš ministerijos vadovo pareigų”, – sako Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas.

Jo teigimu, ministro sprendimas įteisinęs medžioklę lankais turėtų būti nedelsiant atšauktas, nes tokiai praktikai nėra jokio pagrindo, dėl šio medžioklės būdo gyvūnai būtų ypač kankinami, o galimybė medžioti tyliai, nesukeliant nė garso, sudaro itin palankias sąlygas brakonieriavimui. Prieštaravimą tokiam medžioklės būdui jau ne kartą buvo pademonstravusi visuomenė, tačiau kadangi įsakymas išleistas karantino metu, šįkart gyventojai negalės savo pozicijos išreikšti net taikia protesto akcija.

„Nors bandymą įteisinti tokią praktiką įstatymų lygiu dar 2018 metais sustabdė Seimas, ministras nieko nepaisydamas dabar įteisino sprendimą visiškai vienašališkai. Viešai prieinamame įsakymo projekte jokios eilutės apie lankus nebuvo, ji atsirado tik jau priimtoje ir pasirašytoje dokumento versijoje. Jokioje demokratinėje valstybėje toks elgesys nebūtų pateisinamas. O jei K. Mažeika ir toliau eis savo pareigas, kyla klausimas, kiek dar kartų jis neteisingai interpretuos savo kompetencijos galias ir kiek dar tokių tylių sprendimų iki kadencijos pabaigos spės priimti?”, – pastebi partijos pirmininkas.

Anot R. Lapinsko, tai ne pirmas kartas, kai kyla abejonių dėl ministro požiūrio į aplinkos apsaugą.  Neseniai jis sulaukė kritikos, nes neprisijungė prie kitų šalių ministrų kreipimosi į Europos Komisiją, kuriuo buvo raginama remtis žaliuoju kursu gaivinant ES ekonomiką. R. Lapinsko teigimu, „valstiečių” deleguotam ministrui visuomet stigo lyderystės atstovaujant aplinkosaugos interesus. 

——-

Kviečiame pasirašyti nevyriausybinių aplinkosaugos organizacijų peticiją dėl K. Mažeikos atleidimo iš ministro pareigų.