Minėdama 32 – ąsias Černobylio katastrofos metines Lietuvos žaliųjų partija išplatino vaizdo įrašą, kuriame į politikus ir atominės energetikos vystytojus kreipiasi zombiu save vadinantis, neva po Astravo atominės elektrinės reaktoriaus avarijos nukentėjęs žmogus.

„Šia iniciatyva siekiama atkreipti dėmesį į atominės energetikos keliamas grėsmes, greta Lietuvos dygstančios Astravo atominės elektrinės pavojų. Kaip vaizdo įraše sako zombis – branduolinės energijos technologija yra suvaldyto sprogimo technologija, todėl tokio energijos gavybos būdo jokiu būdu negalime vadinti saugiu. Tai patvirtina ir šiandien minimos Černobylio katastrofos metinės“ – teigė Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas.

Vaizdo įrašo iniciatoriai pabrėžė, kad laiko atsukti atgal ir užkirsti kelio jau įvykusioms katastrofoms negalime, tačiau  ateitis mūsų rankose, todėl turime sutelkti pastangas į atsinaujinančios energetikos plėtrą.

„Lietuva jau dabar save gali vadinti atsinaujinančios energetikos lydere, vystančia saugias biomasės, saulės, vėjo technologijas ir parduodančia jas visame pasaulyje. Esame visiškai įsitikinę, kad pernelyg didelė atominių elektrinių išlaikymo kaina, radioaktyvių atliekų ilgalaikio saugojimo ir utilizavimo problemos, saugumo iššūkiai neleidžia laikyti branduolinės energetikos tinkamu apsirūpinimo energija šaltiniu“ – sakė R. Lapinskas.

zombis-prt-sc

Leave a comment