Šiandien – Pasaulinė aplinkos apsaugos diena. Jos metu visame pasaulyje bandoma atkreipti visuomenės dėmesį į aplinkosaugos problemas ir jų sprendimo būdus.

Šiais metais birželio 5-oji pasitinkama šūkiu: „Galvok. Valgyk. Išsaugok“. Taip siekiama atkreipti dėmesį į maistų atliekų problemą ir tausojančio vartojimo svarbą. „Šiandien vis didesne problema tampa augantis vartojimas ir jį lydintis maisto švaistymas. Dažnai nusiperkame daugiau maisto produktų, nei jų galime suvalgyti, todėl jie greitai atsiduria šiukšliadėžėse, sąvartynuose. Maisto produktų gamybai sunaudojama daugybė gamtos išteklių, kurie pasaulyje sparčiai senka“, – apie šiuolaikinį vartojimą kalbėjo Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Linas Balsys.

Pasak L. Balsio, šiandien turėtų būti skiriamas didesnis dėmesys vartojimo kultūros ir atsakingo vartojimo ugdymui. „Kviečiame visus stovint prie parduotuvės lentynos gerai pagalvoti, ar perkamo produkto jums tikrai reikia, ar negalite iš tolimų kraštų atkeliavusį maistą pakeisti į daug sveikesnius ir mažesnį poveikį aplinkai turinčius lietuviškus produktus“, – sakė Lietuvos žaliųjų partijos lyderis.

Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos teigimu, kiekvienais metais išmetama 1,3 milijardai tonų tinkamo vartoti maisto. Tuo tarpu, vienas iš septynių pasaulio gyventojų atsigula miegoti alkani, o daugiau nei 20 tūkstančių vaikų iki penkerių metų kasdien miršta iš bado.

Maisto produkcija yra viena didžiausių gyvūnijos ir augmenijos rūšių nykimo bei išteklių pereikvojimo priežasčių. Jungtinių Tautų organizacija teigia, kad pasaulinė maisto pramonė yra atsakinga už 70 proc. gėlo vandens suvartojimą, 80 proc. sunykusių miškų ir 30 proc. klimato kaitą sukeliančių dujų.