Lietuvos žaliųjų partijos valdybos ir tarybos narės, seserys Marija Tamkevičiūtė ir Joana Korabliovienė eilę metų siekia, kad Jeruzalėje esantis dumblėjantis tvenkinys ir jo aplinka būtų sutvarkyta. Planuotas sutvarkyti, tačiau paliktas likimo valiai tvenkinys tampa pavojingas aplinkiniams gyventojams. Visai neseniai čia rasta nuskendusi moteris. Vos už 150 metrų nuo tvenkinio yra Jeruzalės mokykla, 30 m nuo jo – stadionas, kuriame sportuoja ir žaidžia vaikai.

Rugsėjo 8 d. vykusiame Jeruzalės seniūnijos gyventojų su Vilniaus miesto meru susitikime Marija Tamkevičiūtė dar kartą pristatė vietos gyventojus neraminančią problemą. Vilniaus miesto meras susirinkimo metu patikino, kad Aplinkos ministerija numato telkinio sutvarkymą kitais metais.

„Deja, jokio raštiško atsakymo į kreipimąsi dėl tvenkinio tvarkymo negavome. Labai norėtume tikėtis, kad ledai pajudėjo ir kad tai nėra tik eilinis pažadas, kurių per daugybę metų prisiklausėme jau pakankamai. Prašome atsakingų institucijų informuoti mus apie kiekvieną žingsnį. Mes turime informaciją apie buvusius projektus. Kartu su Jeruzalės mokykla ir vietos gyventojais esame numatę tikslus, kuriuos reikėtų įgyvendinti siekiant saugios aplinkos. Žinome priežastis, kurias reikėtų pašalinti norint sumažinti, tvenkinio pelkėjimą ateityje. Esame numatę taršos mažinimo priemones. Labai tikimės bendradarbiavimo. Turime pasiūlymų, patikslinimų, papildymų, nepriklausomai nuo to, ar bus svarstomas naujas tvenkinio sutvarkymo projektas ar  planuojama tvenkinį tvarkyti pagal jau esamus“, – sakė M. Tamkevičiūtė.

Sostine straipsnis - Jeruzales tvenkinys-page-001