RSK_6272

Gruodžio 3 dieną Druskininkuose įžiebta Kalėdų eglė. Tačiau šventė buvo nevisiems. Nepaisydama išankstinio raštiško Lietuvos žaliųjų partijos kreipimosi, savivaldybė šventinę atmosferą kūrė gyvūnų baimės sąskaita – įrengta gyva lauko prakartėlė, kurioje įkurdinta avis ir du ėriukai. Savo nepritarimą šiems savivaldybės veiksmams išreiškėme viešai.

Siekėme atkreipti dėmesį, kad praktikos prakartėlėse apgyvendinti gyvulius nėra suderinamos su teisinėmis gyvūnų gerovės ir apsaugos normomis.  Žiemos metu lauke įrengtose prakartėlėse laikant gyvūnus daroma žala tiek fizinei, tiek psichologinei jų būklei: neužtikrinama tinkama temperatūra (prakartėlės dažniausiai būna atviros, neapšildytos, perpučiamos, dažnai įrengiamos ant betoninio ar kito kieto paviršiaus, kuris kanopiniams gyvūnams kelia reumatinių ar sąnarių ligų grėsmę), nesudaromos tinkamos sąlygos gyvūnų poilsiui (žiūrovų ir lankytojų dėmesys, šventinių fejerverkų ar petardų sukeliamas triukšmas ir kiti veiksniai gyvūnams kelia stresą), kyla papildomos rizikos (pavyzdžiui, prakartėlės lankytojai gali imtis maitinti gyvūnus jiems netinkamu maistu).

RSK_6151

Šiuometėje Druskininkų prakartėlėje tinkamos sąlygos gyvūnams taip pat nebuvo sudarytos. Nors lauko temperatūra kol kas nėra itin žema, neigiamą poveikį – stresą, baimę, išgąstį – gyvūnai patyrė iš aplinkos.  Pradėjus šaudyti šventinius fejerverkus, avys iš pradžių krūpčiojo nuo kiekvieno garso, vėliau pašoko iš guolio ir visos susispietė į kampą.

Eurpoje gyvų prakartėlių tradicijos jau seniai atsisakyta. Biblinius personažus įkūnija dirbtinės gyvūnų, kaip ir kitų – Trijų Karalių, Juozapo, Marijos, kūdikėlio Jėzaus, figūros.

Šventės organizatoriai pranešė, kad avis prakartėlėje ketinama laikyti ilgiau nei mėnesį – iki sausio 12 dienos. Mūsų nuomone, tokia situacija netoleruotina. Dėsime pastgas, kad avys iš prakartėlės būtų iškeldintos.

Nuotraukų autorius Romas Sadauskas.

RSK_6276

RSK_6279

RSK_6246