Klaipėdos jūrų uosto generuojamos pajamos sudaro daugiau nei 6 proc. Lietuvos BVP, uoste veikiančios kompanijos kuria darbo vietas, traukia investicijas. Valstybei nešama ekonominė nauda didžiulė, tačiau ar tai reiškia, kad galima užmerkti akis į tai, kokį poveikį miestui ir jo gyventojams kelia uosto veikla? Jau dabar klaipėdiečių sveikatai pavojų kelia su uosto veikla susijusi oro, vandens, dirvožemio tarša, gyvenimo kokybę trikdo geležinkelio keliamas triukšmas, uostamiestį užkemša sunkiojo transporto srautai, kurie ne tik paralyžiuoja eismą mieste, bet ir į orą išskiria žmogaus sveikatai pavojingas kietąsias daleles.

Šiuo metu rengiamas Klaipėdos jūsų uosto plėtros projektas. Tačiau jame išdėstyta informacija kelia daugiau klausimų nei atsakymų – kaip plėtra paveiks jūros pakrantę, kaip bus suvaldomi transporto srautai, padidėsianti tarša?

 Rugsėjo 14 d. vyks konferencija “Miestas ir uostas: nepaskelbto karo zona”, kurios metu urbanistai, architektai, mokslininkų ir bendruomenių atstovai kalbės apie sprendimus, būtinus užtikrinti darnią Klaipėdos plėtrą, miesto ir uosto bendruosius planus ir kels klausimą apie jų (ne)suderinamumą. Kviečiame dalyvauti!

Leave a comment