Minint Tarptautinę žvejų dieną jau antrus metus iš eilės žalieji ragina žvejoti atsakingai. Šiandien ir visą savaitgalį Vilniaus, Kauno, Kėdainių, Druskininkų, Klaipėdos, Lazdijų, Trakų, Švenčionių bei kitų Lietuvos miestų žvejybos reikmenų parduotuvėse bei šalia žvejų pamėgtų vandens telkinių bus dalinamos atsakingos žvejybos atmintinės.

Pasak akciją inicijavusios Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko, Seimo nario Lino Balsio, taip siekiama atkreipti dėmesį į besikeičiančias mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles, kurias pažeidus gresia baudos.

„Daugelis žvejų mėgėjų, žvejojančių pagal taisykles leistinais žūklės įrankiais bei turinčių žvejo bilietą, susilaukia baudų iš aplinkosaugininkų už žvejybos taisyklių pažeidimus. Žvejai mėgėjai nebespėja sekti pasikeitusių taisyklių ir dažnai dėl nežinojimo yra nubaudžiami aplinkosaugos inspektorių už sugautas per mažo dydžio žuvis arba per didelį jų pagautą skaičių. Mes manome, jog kiekvienas save gerbiantis žvejys turi žvejoti atsakingai ir su meškere leisdamas savo laisvalaikį privalo žinoti naujausias žvejybos taisykles, kad jo veikla nebūtų žalinga gamtai, o laisvalaikio neapkartintų baudos. Šiandien žvejams daliname pagal naujausias mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles parengtas atmintines, kuriose nurodyta, kada draudžiama žvejoti tam tikras žuvis, kokio minimalaus dydžio žuvį galima sugauti, kiek vienos žvejybos metu jų galima pasiimti su savimi. Sugautos žuvys, kurios yra mažesnės nei leidžiama, bei žuvys, kurias visiškai draudžiama gaudyti ar draudžiama žvejoti tuo metu, turėtų būti paleistos atgal į vandens telkinį“, – sakė Linas Balsys.

L. Balsys pabrėžė, kad šios taisyklės ir apribojimai gaudyti tam tikru metu tam tikras žuvis yra būtini, jei norime išsaugoti savo žuvies išteklius, todėl kai kurių rūšių žvejybą ir vartojimą reikia sumažinti arba net laikinai sustabdyti, kad tų žuvų ištekliai spėtų atsigauti. Taip padėsime atsikurti dėl vartojimo nykstančioms žuvims.

 Žvejys mėgėjas, Lietuvos žaliųjų partijos tarybos nario Laurynas Okockis taip pat atkreipia dėmesį į vos prieš kelias savaites pakeistų žvejo mėgėjo taisyklių nuostatų žinojimo svarbą bei teigia, kad nors padėtis, susijusi su nelegalia žvejyba pamažu keičiasi į gerą, tačiau daug priklauso ir nuo žvejų mėgėjų atsakingumo.

„Pastaruoju metu Aplinkos apsaugos agentūros inspektoriai tapo žymiai aktyvesni ir brakonierių, kurie anksčiau klestėjo, akivaizdžiai sumažėjo. Sugriežtinus įstatymus daugelis žvejų, kurie anksčiau mėgo užmesti ežere tinklus, to dabar jau nebedaro, nes nuo to atgraso dešimt kartų už gamtai padarytą žalą padidintos baudos. O „elektrikai“ beveik išnyko, nes už šiuos darbelius dabar gresia ir belangė. Belieka ugdyti žvejų mėgėjų atsakomybę ir priminti apie besikeičiančias taisykles, nes pagavus viena žuvele daugiau nei leidžiama, jau laukia bauda. Pavyzdžiui, spiningautojai, kurie vos prieš pusmetį vienos žūklės metu galėjo legaliai sugauti 3 salačius, dabar už tokį laimikį gali gauti solidžią baudą, siekiančią nuo 700 iki 1400 litų ir papildomai 500 litų atlyginti gamtai padarytą žalą, nes pagal naujas žūklės taisykles vienos žūklės metu gali pagauti ne daugiau kaip 2 salačius. Tikimės, kad mūsų parengtos atmintinės padės žvejams žvejoti atsakingai“, – sakė L. Okockis.

Lietuvos žaliųjų partijos parengtą atsakingos žvejybos atmintinę galima rasti čia: Atsakingos žvejybos atmintinė

Linas Balsys akcijoje 4

Linas Balsys akcije 3

Linas Balsys akcijoje 5

Žalieji akcijos metu 2 Žalieji akcijos metu 1