Šiandien Seimo plenariniame posėdyje teikiamas parlamentaro, Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko Lino Balsio parengtos ir įregistruotos Švietimo įstatymo pataisos, kuriomis siekiama į vaikų maitinimo organizavimą mokyklose ir vaikų darželiuose įtraukti ir tėvus.

Pasak L. Balsio, šis įstatymas įpareigotų ugdymo įstaigų vadovus, prieš priimant sprendimus dėl vaikų maitinimo organizavimo darželyje ar mokykloje, gauti tėvų pritarimą. Taip tėvai galėtų aktyviau įsitraukti į savo vaikų mitybos gerinimą ir kontrolę, o mokyklų ir darželių vadovai būtų spaudžiami užtikrinti pilnavertę ir sveiką vaikų mitybą.

„Šiuo metu tėvai geriausiu atveju su savo vaiko darželio ar mokyklos valgiaraščiais supažindinami tik formaliai. Daugelis tėvų ne tik neturi jokios sprendžiamosios galios formuojant valgiaraštį, bet ir iš viso nežino, kokiu maistu maitinami jų vaikai. Vaikų mityba dažnai nukenčia dėl maitinimo organizatorių, tiekėjų bandymo sukčiauti ir tiekti vaikams prastos kokybės maistą, jo pusgaminius. Mano teikiamos pataisos leis tėvams aktyviau dalyvauti gerinant ir prižiūrint savo vaikų mitybą ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo įstaigose“, – sakė L. Balsys.

Seimo narys pabrėžė, kad šiandieninė vaikų maitinimo sistema yra pasenusi ir neužtikrina augančio vaiko organizmui būtinų maisto medžiagų, taip pat menkai atitinka sveikos mitybos principus ir taisykles, todėl į vaikų maisto raciono ir valgiaraščių rengimą, maisto tiekimo organizavimą būtina įtraukti ir savo vaikų sveika mityba suinteresuotus tėvus.