Vytautą Simelį daugelis pažįsta kaip buvusį Radviliškio merą, tačiau jį galima apibūdinti ir kaip rekordininką – jis be jokių pertraukų aktyviai dalyvauja savivaldos politikoje jau trisdešimt trejus metus. Ar po tiek laiko dar yra entuziazmo dirbti naujos kadencijos taryboje? Iš to, su kokiu užsidegimu Vytautas pasakoja apie viziją Radviliškio rajonui, partnerystes su karo alinama Ukraina ir tradicija tapusias iniciatyvas, panašu, kad noras puoselėti gimtąjį kraštą ne tik negęsta, bet liepsnote liepsnoja!
– Pasidalinkite, kokie jausmai apima, savivaldos politikoje dalyvaujant 33-ejus metus?
Jeigu istoriją pasakojant nuo pat pradžių, galiu drąsiai teigti, esu tikriausiai vienintelis Lietuvoje, kuris yra išrinktas į savivaldybės rajono tarybą visus kartus nuo 1990 metų. Jau labai ilgai dalyvauju šioje „politinėje kovoje“. Pradžioje dirbau savivaldybėje kaip valdytojo pavaduotojas, o vėliau tapau valdytoju. Keletą kadencijų buvau išrinktas miesto meru. Aštuonis metus dirbau Šiaulių apskrityje, kur susipažinau su šios savivaldybės veikla. 2021 metais buvau išrinktas pusei kadencijos – tapau Radviliškio meru. Taip pat dalyvavau Vietos regiono kongrese prie Europos Tarybos, atstovaudamas Lietuvą, kur susipažinau su savivaldos reikalais ir problemomis Europos lygmeniu. Taigi, savivaldos reikalai man yra gerai pažįstami.
– Ar jau apsisprendėte, kokioms temoms skirsite didžiausią dėmesį, kokiuose komitetuose ar komisijose dirbsite?
Šioje kadencijoje man teko Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininko pareigos. Šią sritį pasirinkau neatsitiktinai. Esu matematikos ir fizikos mokytojas, todėl švietimo klausimai yra labai artimi mano širdžiai. Taip pat ir kultūra nėra svetima – dešimtmetį šokau liaudiškame kolektyve, o merui būdingas ir nuolatinis domėjimasis, naujovių šioje srityje sekimas. Be to, sportas man taip pat yra svarbus – dešimt metų žaidžiau futbolą už Radviliškio miesto komandą. Visos trys temos yra labai svarbios mano gyvenime ir tai, manau, kad leis geriau atstovauti bendruomenės interesams.
– Pasidalinkite, kokia Jūsų vizija Radviliškio raj. savivaldybei? Kokią ją norite matyti po ketverių metų? Po dešimties?
Manau, kad Radviliškis, kaip ir visos kitos savivaldybės, padarė didelį žingsnį per pastarąjį dešimtmetį. Šiuo metu mano siekis yra padaryti Radviliškį patraukliu turizmo srityje. Kiekvienas rajonas turi puikių objektų, kuriuos verta pažinti ir pamatyti. Radviliškis taip pat garsėja ne viena įdomia lankytina vieta – Istorijos buities muziejus, Burbiškio dvaras, Kleboniškio dvaro sodyba ir kt. Mano tikslas – sukurti patrauklų turizmo traukos centrą Radviliškyje ir pritraukti daugiau lankytojų. Dabar tai tampa svarbiu veiksniu siekiant tolimesnio miesto vystymo.
– Žaliųjų programa savivaldybėms apima daugybę temų: nuo pastatų energetinio efektyvumo didinimo, transporto taršos mažinimo, beatliekio gyvenimo būdo sprendimų iki želdinių vystymo ir apsaugos. O kas Jūsų nuomone svarbiausia, ar galbūt skubiausia, siekiant Mažeikių savivaldybę ir jos gyventojus priartinti prie tvaresnio gyvenimo būdo?
Man yra labai svarbu, kad Radviliškio atsinaujinančios elektros energijos parkai plėstųsi. Tikiuosi, kad miestas žengs didesnį žingsnį ekologijos klausimu ir ateityje įrengs daugiau elektromobilių įkrovimo stotelių. Labai džiaugiuosi, kad tobulinama atliekų surinkimo sistema, kuri prieš kelis metus buvo atgaivinta – įrengtos pusiau požeminės atliekų konteinerių aikštelės. Taip pat svarbu, kad Radviliškio mokyklose veikia būreliai, kurie propaguoja aplinkosaugines ir ekologines vertybes.
Mūsų miestas yra dviejuose magistraliniuose keliuose. Vienas jų: Panevėžys–Šiauliai, taip pat nederėtų pamiršti, kad Radviliškis yra laikomas geležinkelių sostinė. Siekiame mažinti oro taršą ir jau dabar šiek tiek pagerinti situaciją, pastatant garso sieneles, kad būtų mažiau triukšmo taršos Radviliškio mieste. Ekologinės problemos yra labai svarbios ir kaip Žaliųjų partijos Radviliškio skyriaus nariai, stengiamės priimti reikiamus sprendimus.
Aš asmeniškai mėgstu važinėti dviračiu ir jau 13 metų iš eilės organizuoju dviračių žygius, kurie skirti pažinti kultūros paveldą ir gamtą. Mes lankomės įvairiose vietovėse, ir džiaugiuosi, kad žygiai tampa vis populiaresni – jei anksčiau dalyvaudavo apie 20-50 žmonių, tai šiemet jau buvo 150 dalyvių.
– Kas Jus sieja su Radviliškio raj. savivaldybe?
Aš esu kilęs iš Radviliškio, ir be abejonės, kad liksiu šio krašto žmogumi visą gyvenimą. Tai, kad esu tikras radviliškietis, suteikia man tam tikrų privalumų, nes šį kraštą pažįstu nuo mažens. Tačiau kartu tai taip pat kelia iššūkių – visi mane pažįsta, pažįsta mano šeimą ir artimuosius, tad niekur nepasislėpsi. Visi mato ir mano gerus, ir mano blogus darbus. 2021 metų rinkimai parodė, kad žmonės manimi pasitiki ir tąkart po aštuoniolikos metų pertraukos vėl buvau išrinktas meru. Buvau ir esu labai dėkingas už jų pasitikėjimą ir palaikymą. Mano tikslas ir toliau tarnauti savo miestui, stiprinti bendruomenę ir siekti geresnės ateities visiems radviliškiečiams.
– Politika atima daug laiko. Ar pavyksta suderinti viešą ir asmeninį gyvenimą? Ar randate laiko pomėgiams?
Susirasti užsiėmimų nėra sunku. Dalyvauju įvairiuose susitikimuose ir renginiuose. Neseniai priiminėjau Ukrainos delegaciją iš Radviliškio ir Umanės, tai buvo svarbi ir naudinga patirtis, aptarinėjant tolimesnius tikslus. Nuo 2016 m. esu Radviliškio-Umanės draugystės klubo pirmininkas, kas yra dar vienas įdomus ir prasmingas užsiėmimas mano darbo paletėje. Taigi, be pagrindinių pareigų, turėjimas kitų papildomų veiklų tik dar papildomai praturtina mano darbinį kasdienį ritmą.
– Pasidalinkite rekomendacija (knygos, lankytinos vietos, patiekalo) su mūsų skaitytojais.
Kviečiu aplankyti Radviliškio rajoną ir artimiau susipažinti su šiuo kraštu!