Paaiškėjo Lietuvos žaliųjų partijos Utenos skyriaus kandidatas į rajono mero postą kovo pradžioje vyksiančiuose savivaldos rinkimuose. Skyriaus nariai kandidatu išrinko teisininką Sigitą Mecelicą.

Anot Lietuvos žaliųjų partijos Utenos skyriaus pirmininkės Jolantos Augustinienės, skyriaus narių sprendimą lėmė kandidato kompetencija ir aiški vizija Utenos rajonui. „S. Mecelica didžiąją savo karjeros dalį paskyrė darbui teisėsaugos institucijose, vadovavo Vilniaus miesto policijai, turi didelę politinės veiklos patirtį – dirbo Seimo Pirmininko komandoje, yra Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko pavaduotojas, Tarybos ir Valdybos narys. Jo pozicija rajonui aktualiais klausimais rodo ne tik vietos problemų išmanymą, bet ir gebėjimą siūlyti konkrečius sprendimus bei inovatyvias idėjas, kurios užtikrintų, kad Utenos rajonas taptų patogesne, sveikesne ir labiau patrauklia vieta gyventi ir veikti“ – po skyriaus susirinkimo sakė Jolanta Augustinienė.

Pats S. Mecelica teigė, kad Utenai laikas atsinaujinti ir išnaudoti potencialą, kurio iki šiol nepavyko realizuoti. „Manau, kad svarbiausias ingredientas rajono sėkmės recepte yra palankios aplinkos kūrimas – investicijoms, darbui, mokslui ir, žinoma, gyvenimui. Tačiau visų pirma, turime kurti palankią aplinką tarpusavio pasitikėjimui – brėžti nulinę tolerancijos ribą korupcijai, naudojimuisi tarnybine padėtimi. Tai pirminė sąlyga bet kurio rajono augimui“ – pabrėžė S. Mecelica.

Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas atkreipė dėmesį į žaliosios minties poreikį Utenai. „Šis rajonas yra tinkamas žaliosioms investicijoms, todėl vadovaujantis inovatyviu ir darnos principais paremtu požiūriu į verslą, rajoną galima prikelti klestėjimui. Žaliojo verslo sektorius gali pasigirti unikaliais smulkiojo ir vidutinio verslo sėkmės pavyzdžiais, kai pridėtinė vertė kuriama dar ir sprendžiant egzistuojančias ekologines problemas. Puikūs pavyzdžiai – žemės ūkio atliekas perdirbančios biodujų jėgainės ar ekologiškų statybinių medžiagų gamyba. Tikiu, kad mūsų partijos kandidatas į Uteną atneštų šviežią oro gūsį ir naujas idėjas, kaip paskatinti šio krašto klestėjimą“ – teigė R. Lapinskas.

Kandidatas sulaukė palaikymo ir iš partijos atstovo Seime. „Esu tikras, kad daugelio uteniškių kantrybės taurę jau seniai perpildė aukščiausius miesto vadovus ne vienus metus krečiantys korupciniai skandalai, teisminiai procesai. Manau, kad Sigitas Mecelica dėl aukštų moralės standartų, vadovaujamo darbo (ypač teisėsaugoje) patirties yra toks kandidatas į Utenos merus, kokio dabar miestui reikėtų“, – sakė Seimo narys Linas Balsys.

Trumpa biografija:

Sigitas Mecelica gimė Utenos raj. (1958 m.).

Išsilavinimas: Teisės magistro laipsnis.

Karjera: vadovaujančios pareigos teisėsaugos institucijose, LR Seimo Pirmininko kanceliarijoje.

Visuomeninė veikla: Lietuvos policijos rėmėjų asociacijos steigėjas ir prezidentas, aktyviai veikia sprendžiant Lietuvoje opią smurto artimoje aplinkoje problemą.

Politinė veikla: Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko pavaduotojas, eina partijos Valdybos ir Tarybos nario pareigas.

Pomėgiai: bitininkystė.

Leave a comment