Vilniuje viešint Europos žaliųjų partijos atstovams su jais pasitarimą turėjusi Lietuvos žaliųjų partijos vadovybė žada palaikyti bendradarbiavimą, ypač artėjančių Europos Parlamento rinkimų kontekste.

Europos žaliųjų partija – asociacija jungianti įvairių Europos šalių politines organizacijas, kurios vadovaujasi žaliosiomis vertybėmis. Vilniuje vieši šios partijos atstovų delegacija, kurioje – partijos generalinė sekretorė Benedetta de Marte (Italija) bei Valdybos nariai Rasmus Nordqvist (Danija) ir Sibylle Steffan (Vokietija). 

Lietuvos žaliųjų partijos vadovė Ieva Budraitė teigia, kad ryšio su europine žaliųjų organizacija palaikymas yra svarbus artėjant Europos Parlamento rinkimams. 

„Su Europos žaliaisiais santykius palaikome nuo pat partijos įsisteigimo 2011 metais. Tai leidžia mokytis iš gerosios praktikos pavyzdžių, sekti globalias aktualijas ir inovacijas klimato krizės valdymo darbotvarkėje. Europos žalieji didelį dėmesį skiria socialinio ir klimato teisingumo, žmogaus teisių bei teisės viršenybės ir, be abejo, aplinkos apsaugos prioritetams. Visos temos ne tik sutampa su mūsų programa, bet ir leidžia sutelkti kompetencijas rengiantis rinkimams – bendradarbiaudami galime užtikrinti, kad Lietuvos rinkėjui pristatoma programa atlieps pažangiausius ir geriausius įmanomus sprendimus“, – teigia I. Budraitė.

Lietuvos žaliųjų lyderė sako, kad Europos lygiu stebima tendencija, kai vis daugiau palaikymo įgyja radikalios dešinės politinės jėgos. 

„Tai nėra palanki aplinkybė nei kalbant apie demokratijos apsaugą bendrijoje, nei apie klimato teisingumo užtikrinimą, nei, deja, apie gynybą nuo Rusijos agresijos. Bendradarbiavimas tarp progresyvią darbotvarkę propaguojančių politinių jėgų yra itin svarbus atsvarai užtikrinti, todėl ketiname jį tęsti“, – komentuoja Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkė.

Europos Parlamente žalieji susibūrę į Žaliųjų frakciją/Europos laisvąjį aljansą, kuri šiuo metu yra ketvirta pagal dydį frakcija, turinti 72 vietas. Numatoma, kad Europos Parlamento rinkimai vyks 2024 m. birželio pradžioje.