Vilniuje vėl aidi pjūklų garsas. Šįkart teritorijoje vadinamoje Žirmūnų trikampiu. Čia miesto savivaldybė vykdo darnaus kompleksinio gyvenamųjų namų kvartalo atnaujinimo darbus. Sudėtinė darbų dalis – iškirsti 165 medžius. Teigiama – senus ir ligotus, tačiau kaip matome nuotraukose – brandžius, didelius ir sveikus.

„Pats dalyvavau rengiant Žirmūnų trikampio atnaujinimo projektą, buvau jo ambasadorius. Dar būdamas miesto tarybos nariu skatinau žirmūniečius įsitraukti ir drauge ieškoti sprendinių. Todėl galiu drąsiai ir atsakingai patikinti, kad pirminiame projekte jokios kalbos apie medžių šalinimą nebuvo. Suvokiant, kad brandūs medžiai yra teritorijos ir jos gyventojų turtas, apsaugantis nuo sveikatai kenksmingų kietųjų dalelių, triukšmo, padedantis reguliuoti temperatūrą, suteikiantis prieglobstį biologinei įvairovei, buvo stengiamasi kvartalą išlaikyti maksimaliai žalią. Deja, dabar tampa akivaizdu, kad projektuotojams per sudėtinga tiesti dviračių taką ne tiesiai, o apeinant medį…

Esu žirmūnietis, puikiai žinau, su kokiais iššūkiais susiduria ten gyvenantys žmonės – nėra patogių erdvių laisvalaikiui, chaosas daugiabučių kiemuose, trūksta suolelių, vaikų žaidimų aikštelių, parkavimo vietų, dviračių ir pėsčiųjų takų. Tačiau esu tikras, kad nei vienas vilnietis nenori šių patogumų gamtos prieglobsčio sąskaita. Kreipsiuosi į Vilniaus miesto savivaldybę reikalaujant, kad būtų atlikta papildoma numatytų kirsti medžių ekspertizė, o kol tai nebus padaryta, kirtimai būtų sustabdyti. Taip pat tariuosi dėl skubaus susitikimo su Vilniaus miesto architekto skyriaus atstovais, kurio metu tikiuosi išgirsti atsakymą, kokiais argumentais remiantis buvo priimtas toks barbariškas sprendimas.” – dalijasi LŽP Vilniaus miesto skyriaus pirmininko pavaduotojas Jonas Juodka.

10847278_10153104297224800_1062097369041399113_o

P. S. Reikia atkreipti dėmesį, kad dar vakar dienos bėgyje Vilniaus savivaldybė paskelbė sumažinusi kertamų medžių skaičių nuo >280 iki 165! Toks laisvas žongliravimas skaičiais (100 medžių ten, 100 šen) rodo absoliučią nepagarbą (brandiems) miesto želdiniams ir/ arba nekompetenciją planuojat darbus!