Sunerimę dėl kasmet pasigirstančių siūlymų sugrąžinti verslinę žūklę į vidaus vandenis beveik 8000 žmonių (tarp jų žvejai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, gamtininkai, aplinkosaugininkai bei mokslininkai) kreipėsi į LR Vyriausybę, Seimą ir kitas atsakingas institucijas reikalaudami užtikrinti, kad būtų išlaikyta esama žuvininkystės tvarka.

Anot peticijos autoriaus, Lietuvos žaliųjų partijos Tarybos pirmininko, Lauryno Okockio, dažniausiai verslinę žūklę siekiantys įteisinti asmenys ar organizacijos tokiems įstatymo pakeitimo projektams skina kelią Seime labai tyliai. „Todėl svarbu atkreipti Seimo, Vyriausybės, Aplinkos ministerijos dėmesį ir parodyti, kad visuomenė nėra abejinga, ji seka situaciją ir neleis tokioms aplinkai kenksmingoms iniciatyvoms būti įtvirtintoms Lietuvos Respublikos įstatymuose“ – aiškino L. Okockis.

Peticijos autorius verslinės žūklės šalininkų argumentų nelaiko rimtais. „Nors neretai pasigirsta kalbų, kad dėl verslinės žūklės vidaus vandenyse draudimo visuomenei pristigs šviežios žuvies, tokie teiginiai kelia juoką. Visų pirma, sekant pažangių Europos Sąjungos valstybių narių pavyzdžiu, galime įsitikinti, kad ten, kur verslinė žūklė valstybiniuose vandens telkiniuose yra draudžiama, kaip alternatyva kuo puikiausiai išnaudojami privatūs versliniai vandens tvenkiniai bei pramoninė žvejyba jūrose ir vandenynuose. Antra, remiantis verslinės žūklės įmonių eilę metų pateikinėtais dokumentais, šis žūklės būdas niekuomet nebuvo pelningas. Tad kyla klausimas, kodėl verslinės žūklės atstovai niekaip nepasiduoda ir kasmet ieško būdų, kaip sugrąžinti šią žūklę į vidaus vandenis?“ – kėlė klausimus L. Okockis.

Klaipėdos universiteto dėstytojas, Mėgėjiškos žūklės Tarybos prie LR Žemės Ūkio Ministerijos pirmininkas Antanas Kontautas antrina teigdamas, kad verslinė žūklė Lietuvos ežeruose ir upėse nėra ekonomiškai rentabili, žuvų ištekliai yra per maži, kad ši žūklės rūšis galėtų būti vykdoma. „Turime karčią patirtį, kuomet nebuvo geros kontrolės ir tinklus ežeruose mėtė kas tik norėjo, tad tinklų grąžinimas į ežerus tikrai nebūtų naudingas dalykas, juo labiau, kad prioritetas vidaus vandenyse yra mėgėjų žvejybos vystymas” – sako A. Kontautas.

Leave a comment