Lietuvos žaliųjų partija kreipėsi į Klaipėdos miesto savivaldybę ir Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Klaipėdos valdybą dėl galimų pažeidimų naikinant tarp Šiaurės prospekto ir Kaštonų gatvės esantį nelegalų sąvartyną.

Lietuvos žaliųjų partiją pasiekė informacija apie tai, kad garažų masyvo teritorijoje susiformavęs nelegalus sąvartynas tvarkomas galimai pažeidžiant aplinkosauginius standartus – statybinis laužas, stambiagabaričiai daiktai, padangos, plastiko, metalo atliekos ir kitos medžiagos užpilamos gruntu.

„Gyventojai informavo, kad sąvartynas čia egzistuoja jau ilgą laiką, o dabar, panašu, jį tiesiog bandoma paslėpti po žemių sluoksniu. Iš užfiksuotų kadrų galima suprasti, kad sunkvežimiu užpylus teritoriją smėliu ir žvyru, pažeidėjas tikėjosi nusikaltimą ne sutvarkyti, o paslėpti nuo žmonių akių ir taip galbūt išvengti nuobaudų. Prašome atkreipti dėmesį į šią Klaipėdos vietą ir nedelsiant imtis veiksmų, kad nelegalus sąvartynas būtų likviduotas tinkamai“, – sako Lietuvos žaliųjų partijos vicepirmininkas Laurynas Okockis.

Neetatinio aplinkosaugos inspektoriaus statusą turintis L. Okockis priduria: „Mūsų turimose skirtingu metu darytose teritorijos nuotraukose akivaizdžiai matyti, kad automobilių laužas, atviros tepalų ir kitų skysčių talpos ten buvo paliktos ilgam laikui, todėl tikėtina, kad ši garažų teritorija gali būti užteršta naftos, cheminiais ir sunkiųjų metalų elementais, taigi reikalaujame, kad būtų atlikti ir išsamūs dirvožemio užterštumo tyrimai.“

Dėl galimų pažeidimų Lietuvos žaliųjų partija ragina aplinkosaugininkus ir savivaldybę inicijuoti tyrimą bei apie jo eigą ir rezultatus informuoti visuomenę.