Lietuvos žaliųjų partija abejoja premjero Sauliaus Skvernelio įgarsintu Vyriausybės ir koaliciją sudariusių frakcijų siūlymu įvesti 9 % pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatinį tarifą tik malkoms. Anot partijos pirmininko Remigijaus Lapinsko, lengvata turi būti taikoma visoms biokuro rūšims.

„Sprendimas įvesti 9 % PVM lengvatinį tarifą atsinaujinantiems energijos ištekliams, o ne iškastiniam kurui būtų sveikintina iniciatyva, kadangi biokuro naudojimo skatinimas prisideda ne tik prie klimato kaitos stabdymo, bet ir Lietuvos energetinės nepriklausomybės, tačiau iš Sauliaus Skvernelio pasisakymų viešojoje erdvėje susidaro įspūdis, kad kitoms privačiuose namų ūkiuose naudojamoms biokuro rūšims, t.y. medžio ir šiaudų granulėms, briketams, tokia lengvata nebus taikoma. Kyla klausimas, kokiu pagrindu remiasi siūlymas lengvatą taikyti tik malkoms?“ – klausimą kelia R. Lapinskas.

Anot Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko, modernios technologijos leidžia šilumos gamybai panaudoti įvairias medienos atliekas, todėl padidinus lengvatą išskirtinai tik malkoms, nebūtų skatinamas visų medienos atliekų panaudojimas. O įvedus 9 % lengvatą visam biokurui, būtų užtikrinama socialinė lygybė. Negana to, būtų sumažinta šešėlyje esančios rinkos dalis.

„Daugelį metų dalis Lietuvos gyventojų, nesinaudojusių centrinio šildymo sistema, buvo diskriminuojami, nes kitaip nei prie centrinio šildymo prisijungę vartotojai, PVM lengvata šildymui jie negalėjo pasinaudoti. Nuo šiol diskriminuosime tik tuos, kurie šilumos gamybai naudoja granules ar briketus? Be to, įvedus PVM lengvatą visoms biokuro rūšims paskatintume ir namų ūkių modernizavimą, tad niekaip negaliu rasti racionalių argumentų, kodėl valdantieji iš visų biokuro rūšių išskyrė malkas ir nusprendė taikyti lengvatą tik joms“ – pabrėžė R. Lapinskas.

Leave a comment