protestas

Artėjant šventiniam laikotarpiui kasmet prieš Šv. Kalėdas kyla iniciatyvos atkurti biblines ar kitas simbolines scenas miestų bei miestelių aikštėse ar religinių bendruomenių teritorijose. Jų metu įrengiamos prakartėlės, kuriose dažnai įkurdinami gyvūnai (pvz.: avys, asilai, kt.). Raštu kreipėmės į  Lietuvos savivaldybių merus, savivaldybių tarybų narius ir kitus atsakingus darbuotojus, ragindami užtikrinti, kad  kuriant šventinę atmosferą viešosiose erdvėse gyvūnai nebūtų išnaudojami ir kankinami.

2015 m. Druskininkų miesto savivaldybėje užfiksuotas atvejis, kai  Druskininkų miesto centre įrengtose šventinės prakartėlės, esant žemesnei nei -19 laipsnių Celsijaus temperatūrai, buvo laikomos avys ir asilė. „Gyvūnai galimai buvo kankinami – buvo laikomi netinkamomis sąlygomis, žalojami prakartėlės lankytojų. Tąkart Lietuvos žaliųjų partijos, pilietinės visuomenės ir žaliuosius vienijančių organizacijų dėka gyvūnai buvo iškeldinti, tačiau siekdami išvengti panašių situacijų šiais metais, raginame savivaldybes atkreipti dėmesį į organizuojamų pramogų ir dekoracijų pobūdį ir reikalaujame, kad kelias tokiems nehumaniškiems bei barbariškiems veiksmams būtų užkirstas iš anksto“ – sako Laurynas Okockis, Lietuvos žaliųjų partijos Tarybos pirmininkas, neetatinis aplinkosaugos inspektorius.

Atkreipiame dėmesį, kad praktikos prakartėlėse apgyvendinti gyvulius nėra suderinamos su teisinėmis gyvūnų gerovės ir apsaugos normomis.  Žiemos metu lauke įrengtose prakartėlėse laikant gyvūnus daroma žala tiek fizinei, tiek psichologinei jų būklei: neužtikrinama tinkama temperatūra (prakartėlės dažniausiai būna atviros, neapšildytos, perpučiamos, dažnai įrengiamos ant betoninio ar kito kieto paviršiaus, kuris kanopiniams gyvūnams kelia reumatinių ar sąnarių ligų grėsmę), nesudaromos tinkamos sąlygos gyvūnų poilsiui (žiūrovų ir lankytojų dėmesys, šventinių fejerverkų ar petardų sukeliamas triukšmas ir kiti veiksniai gyvūnams kelia stresą), kyla papildomos rizikos (pavyzdžiui, prakartėlės lankytojai gali imtis maitinti gyvūnus jiems netinkamu maistu).

Kreipimąsi į su raginimu užkirsti kelią gyvūnų kankinimui ir išnaudojimui Lietuvos žaliųjų partija adresavo visiems Lietuvos savivaldybių merams, Tarybų nariams, Savivaldybių tarybų asociacijai ir Savivaldybių kontrolierių asociacijai. Gyventojai taip pat kviečiami stebėti situaciją ir apie pastebėtus gyvūnų gerovės pažeidimus, informuoti žaliuosius, gyvūnų teises ginančias organizacijas ir atsakingas tarnybas.

 

Kreipimasis kreipimasis1 kreipimasis2