Teisininkų požiūriu, įsigaliojus Konstitucinio Teismo nutarimui dėl Miškų įstatymo pataisų neatitikimo Konstitucijai, reformuota Valstybinių miškų urėdija neturi aiškaus teisinio pagrindo funkcionuoti. Dėl to Lietuvos žaliųjų partija kreipėsi į Seimą ragindama priimti Miškų įstatymo pataisas, kurios užtikrintų valstybinių miškų ūkio teisinį reguliavimą, atitiktų visuomenės interesus ir ilgalaikius šio sektoriaus tikslus.

Įstatymo nuostatos, kurių pagrindu buvo įvykdyta miškų ūkio reforma, nuo gruodžio 2 d., kai įsigaliojo Konstitucinio Teismo nutarimas, negali būti taikomos, tačiau reformuota Valstybinių miškų urėdija ir toliau veikia. Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko Remigijaus Lapinsko teigimu, šiuo metu valstybėje susiklosčiusi beprecedentė situacija, kai viena iš valstybės valdomų įmonių, kurioje dirba beveik 3 000 darbuotojų, vykdo veiklą, nors neturi tam aiškaus teisinio pagrindo, o dalis funkcijų ir procesų yra nesureguliuota.

„Pažeidimus Konstitucinis Teismas pripažino ir nurodė Seimui ištaisyti dar šių metų balandį, tad valdantieji turėjo pakankamai laiko išspręsti šią situaciją ir užbėgti už akių teisiniam neapibrėžtumui ir reguliavimo spragoms. Tačiau nepaisant suteikto laiko, valdančioji dauguma iš esmės nevykdė jai priskirtų konstitucinio pobūdžio įpareigojimų. Tokiu būdu buvo ne tik aiškiai parodyta nepagarba mūsų visų Konstitucijai bei jose įtvirtintoms vertybėms, bet ir visiems miškų sektoriuje dirbantiems žmonėms“, –  sako R. Lapinskas.

Anot jo, jei artimiausiu metu situacija nebus išspręsta ir nustatyti antikonstituciniai trūkumai nebus pašalinti, kils įvairių teisinių ginčų, todėl Seimas turėtų nedelsiant imtis veiksmų ir teisėtu būdu priimti miškų įstatymo pataisas, kurios atitiktų ilgalaikius šio sektoriaus tikslus.

„Atsižvelgdami į didžiausio Lietuvos turto – valstybinių miškų svarbą Lietuvos valstybei bei jos žmonėms, raginame Seimo narius prisiminti duotą priesaiką ir kaip galima greičiau ištaisyti susidariusią situaciją, priimant tiek teisine forma, tiek turiniu korektišką, Lietuvos piliečių interesus ir ilgalaikius valstybinių miškų sektoriaus tikslus atitinkantį dokumentą“, – pabrėžė partijos pirmininkas.

Balandžio 16 d. Konstitucinis teismas pripažino, kad 2017 m. liepą priimtos pataisos prieštarauja Konstitucijai, nes buvo priimtos skubos tvarka. Seimas buvo įpareigotas įstatymą pakeisti iki gruodžio 2 d.