Susirūpinę nelegalių sąvartynų plitimo problema, susivienijimo Žali.lt aktyvistai, bendradarbiaudami su Žaliųjų sąjūdžiu, Vilniaus miškų urėdijos Sudervės girininkija, tęsia jų tvarkymo akciją. Šių metų rugpjūčio 2 d. pavakarę surengta antroji Griovių geomorfologinio draustinio teritorijos tvarkymo talka. Pratęstas šalia Bieliūnų kaimo esančio miško tvarkymas. Saugoma įspūdinga griova daug metų buvo virtusi vietinių gyventojų ir pravažiuojančiųjų nelegalaus šiukšlinimo vieta.

Ankstesnė talka vyko birželio mėnesį. Jos metu buvo sutvarkytas didelis senas šiukšlynas šalia kelio į Girulius.

Šį kartą į gamtai naudingą darbą kibo nemažas žaliųjų talkininkų būrys, naudingam darbui apjungęs keleto organizacijų (Žali.lt, Žaliųjų sąjūdžio ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos) narius. Talkoje dalyvavo ir Sudervės girininkijos girininkas Povilas Janušauskas su dviem girininkijos darbuotojais bei Neries regioninio parko atstovas. Keliolikos žmonių būrys pririnko 150 didelius maišus šiukšlių ir galiausiai įveikė didžiausią draustinio sąvartyną, išvaduodami gražų gamtos kampelį nuo akį nemaloniai rėžiančių vaizdų.

Maišus su šiukšlėmis išveš UAB „Nemenčinės komunalininkas“, talkinęs mums ir pirmosios akcijos metu.

Sutvarkius teritoriją, kitas svarbus žingsnis – imtis veiksmų, užkertančių kelią sąvartynų nebeatsinaujinimui. Tuo tikslu Žali.lt raštu kreipėsi pagalbos į Vilniaus rajono savivaldybę, komunalininkus ir Neries regioninio parko direkciją. Norime pasidžiaugti operatyvia geranoriška reakcija ir Bieliūnų kaime stovinčiais dviem dideliais UAB „Nemenčinės komunalininkas“ atvežtais buitinių atliekų konteineriais. Neries regioninio parko direkcija, savo ruožtu, šalia anksčiau sutvarkytos vietos įrengė įspėjamąsias lenteles su prašymu nešiukšlinti.

Žali.lt planuoja ir ateityje tęsti šį iniciatyvą, kurios tikslas ne vien sutvarkyti miškus ir kitas viešąsias erdves nuo nelegalių sąvartynų, bet ir atkreipti visuomenės dėmesį į vieną opiausių nūdienos problemų. Kartu tikimės įkvėpti bei pakviesti kitas organizacijas ir visuomenės narius imtis panašių iniciatyvų ir išlaisvinti mūsų šalies gamtą nuo nemalonių vaizdų.

Daugiau foto: http://www.facebook.com/zalieji/photos

 

 

Kontaktai klausimams:
Virginija Vingrienė
+370 61067245