IMG_0013

Ar Tauragei reikalingi žalieji sprendimai? Ar ji gali tapti inovatyvių sprendimų lydere? Šie bei daugelis kitų klausimų buvo iškelti pirmadienį vykusiame Lietuvos žaliųjų partijos Tauragės skyriaus steigiamajame susirinkime.

Naujojo skyriaus įkūrimo metu pirmininku išrinktas miškininikystės magistro laipsnį turintis Obelyno girininkijos girininko pavaduotojas Justas Vorochas. Jaunas, tačiau kompetentingas  specialistas nusiteikęs imtis reikšmingų pokyčių ir įnešti naujų vėjų į miesto politiką.

„Tauragėje yra daug opių problemų, tarp jų jaunimo užimtumo stoka, darbo vietų trūkumas, lemiantis emigraciją ir spartų gyventojų skaičiaus mažėjimą. Daugiau dėmesio reikia skirti taršos prevencijai, pavyzdžiui skatinti valstybines institucijas iškastiniu kuru varomą transportą keisti ekologiškesne alternatyva“ – Tauragės miesto problemas vardina J. Vorochas. Naujasis pirmininkas taip pat žada aktyviai veikti skatinant bendruomeniškumą.

Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas sveikino naujojo skyriaus pirmininką bei narius prisijungus prie partijos. „Žaliųjų gretos vis labiau plečiasi – tai jau antrasis vasario mėnesį įsteigtas skyrius. Džiaugiamės tokia sparčia plėtra, nes tai rodo, kad galėsime užtikrinti žaliųjų idėjų sklaidą visos Lietuvos mastu“ – pabrėžia partijos pirmininkas.

R. Lapinsko teigimu, visai Lietuvai svarbi verslo plėtra, o ypač mažiesiems miestams bei rajonams, todėl Tauragei vertėtų skatinti žaliojo verslo plėtrą, jo siūlomas alternatyvas energetikoje, maisto gamyboje, atliekų perdirbime bei kitose srityse.

Prieš skyriaus steigimą Remigijus Lapinskas, einantis ne tik Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko, bet ir Pasaulio biomasės asociacijos prezidento pareigas, vedė paskaitą „Ar klimato kaita palies Lietuvą?“.

IMG_9926 IMG_0005 IMG_9911 IMG_9944 IMG_9946

IMG_9955
IMG_9962 IMG_9963 IMG_9966 IMG_9971
IMG_9998 IMG_9999

IMG_9993