Penktadienį, rugsėjo 8 d., Mažeikiuose vyko politinių diskusijų festivalis „Aš esu valstybė“. Renginio lankytojus supažindinome su tuo, ką veikia Lietuvos žaliųjų partija, sužaidėme ekologinį protmūšį bei fotoveidrodyje kvietėme išvysti ir įamžinti klimato herojų.

Be to, surengėme diskusiją apie klimato kaitos problemą ir klimato herojų svarbą šiandien. Joje dalyvavo  atlikėjas, aktyvistas ir pranešėjas Jurgis Didžiulis, Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkė Ieva Budraitė ir partijos Mažeikių skyriaus pirmininko pavaduotoja, Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narė Danguolė Ruginytė-Norvaišė.

„Jeigu turėčiau apibūdinti žalią pokrypį, sakyčiau, kad tai yra meilė, santykis su Žeme“, – diskusijos „Ateitis – klimato herojai: kaip juos rasti ir skatinti“ metu kalbėjo J. Didžiulis.

Ruginytė-Norvaišė diskusijoje akcentavo jaunosios kartos ugdymo svarbą.

„Mano, kaip naujos politikės, tikslas ir yra eiti per mokymo įstaigas, nevyriausybines organizacijas ir skleisti tvarumo ir ekologijos žinutę“, – sakė Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narė.

I. Budraitė diskusijos metu kalbėjo apie kasdieninių veiksmų ir pasirinkimų svarbą. Anot jos, svarbu prisidėti ir, iš pažiūros, nedideliais dalykais, pavyzdžiui nepirkti naujų įrankių, o jais dalintis, rinktis drabužius iš antrų rankų, nepirkti naujų daiktų, kai jų nereikia.

„Man atrodo, kad klimato herojų gali atsirasti labai daug, jeigu kiekvienam iš mūsų tai rūpės, ateityje tikrai pasieksime, kad klimato herojai būtų dominuojanti rūšis“, – sakė Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkė.

Mažeikiuose vykusiame festivalyje „Aš esu valstybė“ diskutuota apie švietimą ir jaunimą, Lietuvos valstybę ir jos ateitį, savo veiklą pristatė politinės partijos, jaunimo ir kitos organizacijos.