Lietuvos žaliųjų partija dėl situacijos prie sienos su Baltarusija kviečia gyventojus kreiptis į Europos komisarus, atsakingus už teisingumą, vidaus reikalus ir krizių valdymą. Atkreipiamas dėmesys, kad artėjant žiemai Baltarusijos organizuojama nelegali migracija gali virsti didelio masto humanitarine krize.

Baltarusijos, už kurios neabejotinai slypi ir Rusijos režimo įtaka, organizuojamas migrantų gabenimas ir stūmimas jėga per ES sieną sukelia rimtą pavojų šių žmonių sveikatai ir gyvybei. Artėjanti žiema šią situaciją tik dar labiau paaštrins ir visa tai gali virsti į neregėto masto humanitarinę krizę. 

Negalime ir toliau sėdėti sudėję rankas, nes problema pati neišsispręs, ji tik gilės ir galimai kainuos gyvybes. Todėl jau kreipėmės į ES komisarus, Europos Parlamento politines grupes, kolegas iš žaliųjų partijų Europoje, taip pat atkreipėme Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komiteto dėmesį. Tą patį raginame padaryti ir gyventojus“, – sako Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkė Ieva Budraitė. 

Minėtoms institucijoms adresuotame dokumente išreikštas prašymas griežčiau reikalauti Baltarusijos režimo nutraukti nusikalstamas veiklas ir inicijuoti teisinį atsakingų asmenų persekiojimą už nusikaltimus žmoniškumui bei nelegalios migracijos organizavimą. Siekiant išvengti pavojaus gyvybėms, ES politikų prašoma dėti pastangas, kad būtų sudarytas laikinas humanitarinis koridorius, per kurį migrantai galėtų iš Baltarusijos saugiai grįžti namo.

„Tai, kas vyksta prie mūsų sienos, nėra tik Lietuvos reikalas. Tai taip pat ir visos ES siena, todėl atsakingi pareigūnai turėtų padėti mums užkirsti kelią galimai humanitarinei krizei. Norėdami sustiprinti tokio prašymo svorį, kviečiame ir gyventojus elektroniniu laišku kreiptis į minėtas institucijas, prašant pagalbos kovojant su Baltarusijos nusikaltimais žmoniškumui. Kuo daugiau tokių laiškų bus, tuo didesnė tikimybė, kad būsime išgirsti“, – pastebi I. Budraitė.

 

Laiško tekstą ir adresatų sąrašą galite rasti čia: https://labas.blog/18614-2