Savivaldos rinkimai 2023

Keiskime politiką, ne klimatą!

Neseniai atliktas Lietuvos savivaldybių reitingas leido dar kartą įsitikinti, kad nepaisant globalių iššūkių ir Europos Sąjungos propaguojamos žaliosios politikos, savivaldybių lygiu Lietuva vis dar neskiria pakankamai dėmesio aplinkosaugai, o tai reiškia – ir sveikos aplinkos kūrimui

Tik 6-iose Lietuvos savivaldybėse važinėja atsinaujinančia energija varomas viešasis transportas, daugumoje rajonų stringa renovacijos tempai. 11 savivaldybių rengdamos viešųjų erdvių projektus, projektinių pasiūlymų užduočių vis dar neaptaria su visuomene, o klimato kaitos valdymui daugumoje savivaldybių praktiškai nėra taikoma jokių priemonių.

Savivaldybėse vykdomas per menkas bendruomenių įtraukimas į žaliąsias iniciatyvas, viešieji finansai skirstomi neįvertinant jų poveikio žmonių ir aplinkos gerovei. Taip pat per mažai lėšų skiriama želdinių ir želdynų gausinimui, jų atnaujinimui ir priežiūrai, nors jie yra itin svarbūs: kietųjų dalelių lygis medžiais apsodintose gatvėse gali būti iki 60 % mažesnis nei gatvėse, kuriose medžių nėra. Be to, medžiai ir žaliosios erdvės padidina nekilnojamojo turto vertę net iki 15 proc., o tokiomis karštomis dienomis jie gali sumažinti kaitrą mieste 2-8 °C.

Maždaug pusėje savivaldybių nėra matuojama nei triukšmo, nei kietųjų dalelių (KD 2.5) tarša. Kaip tuomet galime žinoti ir kontroliuoti, kokioje aplinkoje gyvename? Ar vadovaujamasi primityvia logika – nėra duomenų, nėra ir problemos? 

Šis reitingas atskleidė labai daug valdymo ir požiūrio spragų. Po vieną jos gali atrodyti smulkios, bet išvydus bendrą rezultatą, supranti, kad būtina jas kuo skubiau spręsti, nes nuo jų tiesiogiai priklauso ir žmonių sveikata, ir pasitenkinimas gyvenimo kokybe. Tik ar dabartiniams sprendimų priėmėjams visi šie klausimai rūpi?

Atsižvelgdami į dėmesio aplinkos būklei ir gyventojų sveikatai stygių,  2023 metų kovo 5 dienos savivaldybių rinkimuose keliame 15 kandidatų sąrašų ir 12 kandidatūrų į savivaldybių merus.

Kviečiame susipažinti su jų pasiūlymais Jūsų miestui ar rajonui!

___________

Norite prisidėti prie žaliųjų kampanijos sėkmės? Tapkite savanoriu, susisiekę su Jums aktualios savivaldybės lyderiu arba rašykite administracija@labas.blog

Kontaktai visuomenei ir žiniasklaidai

 

Neturite laiko savanorystei, bet norite padėti? Būsime dėkingi už Jūsų auką konkretaus kandidatų sąrašo agitacinėms išlaidoms padengti.

Auka rinkimų kampanijai

 

Kaip užpildyti biuletenį balsuojant už Lietuvos žaliųjų partiją?

Atvykę balsuoti gausite gausite du biuletenius. Viename jų pažymėkite kandidatą, kurį norite matyti savivaldos meru. Kitame – pažymėkite, už kurios organizacijos kandidatų patekimą į miesto ar rajono tarybą esate. Rekomenduojame žymėti eilutę nr. 3 Lietuvos žaliųjų partija!
Kaip galiu palaikyti konkretų kandidatą į tarybą?
Pirmiausiai pažymėkite organizaciją, kuriai priklauso kandidatas, tuomet viename iš apačioje esančių langelių įrašykite kandidato numerį. Balsavimo kabinoje kabos lapas, kuriame bus matyti kandidatų eiliškumas sąrašuose – ten galėsite pasitikrinti, kuriuo numeriu pažymėtas Jūsų favoritas. Iš viso pirmumą/prioritetą galite suteikti penkiems tos pačios komandos/partijos kandidatams.