Antradienio naktį Alytuje užsidegė įmonės „Ekologistika“ gamybinės patalpos. Minėta įmonė užsiima naudotų padangų perdirbimu, utilizacija ir yra vadinama viena didžiausių šios srities bendrovių Baltijos šalyje. Tuo metu, kai degant padangoms, kurios, kaip naftos produktas, tolygus cheminei užterštumo bombai, bandoma desperatiškai apsaugoti gyventojus juos evakuojant bei perspėjant apie pavojų sveikatai, iškyla klausimas, kaip buvo galima išvengti šio gaisro ir kodėl atsitinkant tokioms, nenumatytoms kritinėms situacijoms nėra plano B?
Galima polemizuoti, kad nuo gaisrų, kaip ir nuo stichinių nelaimių, nesame apsaugoti, bet juk galima būti pasirengusiems suvaldyti ekstremalias situacijas. Degančios padangos ne tik sukėlė grėsmę gyventojų sveikatai, bet ir vandens telkiniams, augmenijai, gyvūnams.
Kyla klausimas, kas kaltas dėl šio gaisro ir ar viskas buvo padaryta, norint išvengti šio gaisro apsaugant šalia gyvenančius žmones bei gamtą, bei kokie bus padariniai.
Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas, komentuodamas šią situaciją pabrėžė, kad deja, ne viena pastaruoju metu vykusi ekstremali situacija patvirtino, kad su tokiomis situacijomis Lietuvoje nėra susitvarkoma. Kiekvienam atvejui bandoma atskirai parinkti suvaldymo metodiką, technologijas, rasti specialistus, tačiau akivaizdu, kad toks situacijų valdymas yra visiškai netinkamas ir keliantis rimtą pavojų aplinkai.
“Tai jau ne pirmas kartas, kai Lietuvoje kyla didžiuliai padangų gaisrai. Galbūt, šios srities teisinis reguliavimas turėtų neleisti didesnio padangų sukaupimo vienoje vietoje. Šiuo atveju, buvo atvirkščiai: neseniai šiam perdirbėjui buvo leista padidinti saugojamų padangų kiekį”, teigia R. Lapinskas