Pastaraisiais metais tiek Kaune, tiek kituose Lietuvos miestuose masiškai pjaunami medžiai. Kodėl taip yra? Buvo labai „šalta“ žiema ir visi pristigo malkų kurui, o gal reikia visam Kaunui klumpes drožti?

Medžiui užaugti reikia kelių dešimtmečių, o nukertamas jis per kelias minutes. Apskritai mieste želdynai tvarkomi chaotiškai, dažnai medžiai pjaunami ir kertami pavasarį, o tai medžių vegetacijos bei paukščių perėjimo metas. Žmogus nuosavoje žemės valdoje be savivaldybės leidimo negali nukirsti savo paties pasodinto medžio, tačiau miestui priklausantys medžiai kertami be gailesčio. Ypač nemalonus vaizdas autostradoje „Vilnius – Klaipėda“ ties Šilainiais. Čia vietomis galima pamatyti ką tik šviežiai atsiradusius kelmus. Ar kas nors tikrino – buvo medžiuose lizdų ar ne? Ir, apskritai, medžiai juk auga ne ant kelio, o šalikelėje. Kam jie trukdo? Kažkam medienos reikia? O gal kai kas nori pasidėti pliusiuką, kad „dirba“?

Tokį medžių pjovimą laikau neatsakingu žingsniu. Taip, būna senų medžių, kurie kelia pavojų, pavyzdžiui, peraugę ir pasvirę medžiai, kurie gali bet kurią minutę užgriūti ant žmonių, ant transporto priemonių, nuo stipresnio vėjo sulūžti ir užtverti kelią. Tokius medžius reikia pjauti, o medieną panaudoti racionaliai. Tačiau tokių senų ir lūžtančių medžių jau nebeliko – jie buvo išpjauti. Tikrai nemačiau Kauno mieste nei vieno medžio, kuris būtų avarinio stovio.

Aš, visos Lietuvos žaliųjų partijos vardu, siūlau medžius sodinti, o ne kirsti. 

 

Kęstutis Gumbrys yra kandidatas į Seimą Šilainių apygardoje.

 

 

Politinė reklama.