Lietuvos žaliųjų partijos lyderis Remigijus Lapinskas kreipiasi į naujai išrinktą valdžią, ragindamas aplinkosaugos klausimų nepalikti paraštėse, o Aplinkos ministru skirti politiką, kuris vertintų Europos žaliojo kurso ambiciją, nuoširdžiai rūpintųsi aplinkos apsauga ir turėtų pakankamai politinės valios keisti esamą situaciją.
„Vertinant Seimo rinkimų rezultatus per politinių vertybių žemėlapio prizmę ir atliktus darbus, dešinės koalicija istoriškai nebuvo palanki aplinkosaugos sektoriui. Todėl ir šįkart gali būti sunku suderinti dešiniųjų atstovaujamą verslo laisvės ir minimalaus valstybės kišimosi į ekonominius procesus idėją su siekiu stiprinti aplinkos gerovę ir kurti klimatui neutralią ekonomiką. Aplinkosauga susirūpinusius rinkėjus tokia situacija neramina, tačiau turime užtikrinti geriausią įmanomą rezultatą pagal esamas aplinkybes. Kita vertus, vilties suteikia faktas, kad žalioji politika darosi vis labiau horizontali ir dauguma partijų tam tikrus jos aspektus integruoja į savo programas“, – teigia Remigijus Lapinskas, Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas.
Į Seimą buvo išrinktas vienas partijos iškeltas kandidatas – Vilkaviškio vienmandatėje apygardoje kandidatavęs Algirdas Butkevičius. R. Lapinsko teigimu, partija glaudžiai bendradarbiaus su išrinktu Seimo nariu, kuris įsipareigojo atstovauti partijos siūlymus.
„Jau pasveikinome rinkėjų pasitikėjimą dar vienai kadencijai pelniusį Algirdą Butkevičių ir sutarėme dėl tolesnio bendradarbiavimo perkeliant partijos siūlymus į Seimo politinę darbotvarkę. Neabejojame, kad A. Butkevičiaus patirtis vadovaujant Seimo delegacijai Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje bus ypač naudinga atstovaujant žaliąją kryptį. Vis dėlto, vienas lauke – ne karys, todėl kreipiamės į visus naujai išrinktus Seimo narius ir raginame nepamiršti pastaruosius metus kamavusių aplinkosaugos problemų, ištraukti iš stalčiaus Valstybės kontrolės atliktą aplinkosaugos sektoriaus auditą ir visų pirma įgyvendinti ten numatytas rekomendacijas“, – sako partijos pirmininkas.
R. Lapinskas tikisi, kad nauja valdžia ir toliau palaikys spartų atsinaujinančios energijos išteklių vystymą, atkreips dėmesį į poreikį diegti tvarius sprendimus žemės ūkio sektoriuje ir spręs dirvožemio bei vandens taršos problemas, peržiūrės miškų valdymo politiką, skatins aktyvią žiedinės ekonomikos plėtrą ir ieškos aplinkai draugiškų sprendimų transporto ir logistikos sektoriui.