Sekmadienio popietę Vilniaus centrines gatves užplūdo zombiai. Taip Lietuvos žaliųjų partija jau trečius metus iš eilės, minėdama 29-ąsias Černobylio metines, siekė atkreipti visuomenės ir politikų dėmesį į atominės energetikos grėsmes ir būtinybę aktyviau plėtoti atsinaujinančią energetiką.

Akcijoje dalyvavęs  Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys atominę energetiką prilygino praeitiems zombiams.

„Černobylio atominės avarija – tai viena didžiausių branduolinių katastrofų pasaulyje, kurios pasekmes mes jaučiame ir dabar, nors nuo jos praėjo jau beveik trys dešimtmečiai. Atominę energetiką vadiname XX a. zombiais, nes padariniai, kuriuos gali sukelti atominė energetika, yra katastrofiški. Ne veltui šį sekmadienį renkamės prie Vyriausybės. Norime, kad Vyriausybė atsikvošėtų, gerbtų žmonių, referendume pasisakiusių prieš atominę energetiką, valią ir suprastų, kad atominė energetika yra neperspektyvi, jos vieta – muziejuje“, – teigia L. Balsys.

Pasak L. Balsio, Lietuvoje mes turime visas sąlygas vystyti švarią, perspektyvią atsinaujinančią energetiką.

„Jau šiuo metu vyksta teigiami procesai atsinaujinančios energetikos srityje –  praktiškai visos Lietuvos savivaldybės planuoja pereiti prie biokuro naudojimo, dėl kurio ženkliai atpigtų šildymas. Vėjo energetika Lietuvoje taip pat yra be galo perspektyvi. Esame viena perspektyviausių Europos Sąjungos šalių šiai energetikos rūšiai vystyti ir galime tapti lyderiais šioje srityje greta tokių šalių kaip Danija, Vokietija“, – sakė L. Balsys.