Lietuvos žaliųjų partijos Druskininkų skyriaus nariai artėjant Vėlinių dienai, praėjusį savaitgalį tvarkė apleistus ir užmirštus kapus, esančius Druskininkų senosiose kapinėse.

Akcijos metu jos dalyviai grėbė lapus, rovė piktžoles, šlavė skujas bei kiekvienam užmirštam ir apleistam kapui uždegė po žvakutę.

Lietuvos žaliųjų partijos Druskininkų skyriaus pirmininkas Laurynas Okockis  pastebi, kad  Druskininkuose yra nemažai senų kapų, kurie yra užmiršti besikeičiant kartoms arba jau nebeturi nei vieno gyvo išlikusio palikuonio, kuris  juos sutvarkytų, uždegtų ant kapo žvakutę.

„Šios akcijos tikslas – prisiminti ir pagerbti tuos, kuriuos prisiminti galbūt jau nebėra kam. Taip pat norime paprašyti gyventojų būti pilietiškiems bei socialiai atsakingiems ir tvarkant savo artimųjų kapus ne tik rūšiuoti šiukšles į tam skirtus konteinerius, bet ir sutvarkyti šalia esančius apleistus ir  nelankomus kapelius“, – sakė L. Okockis.

L. Okockis pastebi, kad ne visur kapų tvarkytojams yra sudarytos sąlygos tinkamai atsikratyti atliekomis.

„Visi prie Druskininkų kapinių įrengti šiukšlių konteineriai yra skirti „žaliosioms atliekoms“, t.y. lapams, šakoms, spygliams, senai žolei, nuvytusioms gėlėms ir kitoms biodegraduojančioms atliekoms surinkti. Kyla klausimas, kur tuomet mesti senus stiklinius žvakių indelius bei nuo jų liekančias plastiko ir metalo detales?“, – klausė L. Okockis.

Vėliau sutikta Druskininkų savivaldybės kapinių prižiūrėtoja tikino, kad tokie konteineriai yra, bet veždami šiukšles juos komunalininkai tikriausiai sumaišė ir jie dabar nuvežti kitur. Kapinių prižiūrėtoja pažadėjo, kad rūšiavimo konteineriai dar iki Vėlinių stovės ir šalia Druskininkų kapinių.

Keletas akimirkų iš akcijos

Druskininkų žalieji pasigedo šiukšlių rūšiavimo konteinerių

Druskininkų žalieji pluša išsijuosę (1)

Kapas - Kryžius

LŽP Druskininkų skyriaus nariai Druskininkų kapinėse

LŽP Druskininkų skyriaus pirmininkas - Laurynas Okockis

Renatas Miškinis darbų įkarštyje

Sutvarkytas kapelis